![У Міноборони заявили про перевагу над ворогом у виробництві FPV-дронів](https://thumbor.my.ua/aByqpuzVq7XIxCT5J7-yLtktL2k=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2Fa53ce9e0515eecf8019e7392bdc9eac0.jpg)
У Міноборони заявили про перевагу над ворогом у виробництві FPV-дронів
Технологічна “дуель” між виробниками дронів і засобами радіоелектронної боротьби є яскравим прикладом. Перевага на боці тих, хто швидше знайде технологічне рішення, на яке ворог не зможе дати готову відповідь.
За час повномасштабного вторгнення в Україні виготовлено та кодифіковано понад 1300 нових зразків озброєння та військової техніки, з яких найбільшу частину складають БпАК та боєприпаси до них. Про це в Укрінформу розповів перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
Лише в минулому році на фронт допущено понад 250 нових зразків БпЛА різних типів і призначень.
“Якщо говорити про кількість виробництва FPV-дронів, то Україна на сьогоднішній день випереджає Росію. Сфера безпілотників в Україні розвивається швидкими темпами – як у розробці, так і у виробництві. З 24 лютого 2022 року для потреб Сил оборони було кодифіковано понад 1300 нових зразків озброєння та техніки, серед яких найбільша група – БпАК та боєприпаси до них. Лише торік було допущено до використання понад 250 нових зразків БПЛА для підрозділів Сил оборони. Однак важливим є не тільки кількість виготовлених безпілотників”, – зазначив Гаврилюк.
Він акцентував, що вирішальними факторами є ефективність застосування БпЛА та здатність розробників оперативно реагувати на зміни.
“Можна мати сотні тисяч дронів, але вони будуть безсилі проти засобів протидії ворога. У кластері дронів, ефективність конкретного зразка знижується за місяць-два. Потрібно постійно шукати нові способи підтримки їхньої ефективності”, – додав представник Міноборони.
Гаврилюк також зазначив, що технологічна “дуель” між виробниками дронів і засобами радіоелектронної боротьби є яскравим прикладом. Перевага на боці тих, хто швидше знайде технологічне рішення, на яке ворог не зможе дати готову відповідь.
Раніше у Міноборони заявили про перевиконання плану з виробництва дронів. За дев’ять місяців поточного року було допущено до експлуатації 140 безпілотних авіаційних комплексів та 33 наземних роботизованих комплексів вітчизняного виробництва.
І згодом запевнили, що Міноборони і Мінцифри вже законтрактували 1,8 млн безпілотників для потреб ЗСУ на 147 млрд гривень.
![loader](/files/images/preloader.gif)