Україна хоче до 2030 року увійти до трійки країн за використанням штучного інтелекту - Шмигаль
Україна хоче до 2030 року увійти до трійки країн за використанням штучного інтелекту - Шмигаль

Україна хоче до 2030 року увійти до трійки країн за використанням штучного інтелекту - Шмигаль

В Україні планують впровадити штучний інтелект в усі ключові сфери управління і до 2030 року увійти до трійки країн - лідерів за рівнем інтеграції рішень на базі ШІ.

Про це заявив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час заходу, приуроченому до 3-ї річниці Дія.City, передає кореспондент Укрінформу.

"Штучний інтелект - це те, що дасть Україні прискорення. Прагнемо впроваджувати цю технологію в усі ключові сфери управління - освіту, медицину, бізнес. Особливий акцент на AI-озброєнні - від формування "дронових роїв" до інформаційних систем для діяльнісної аналітики поля бою. Також актуальним є використання ШІ у боротьбі з кіберзагрозами, російською пропагандою. Наші подальші плани дуже амбітні: до 2030 року прагнемо увійти до трійки країн світу за рівнем інтеграції та впровадження рішень на основі ШІ", - сказав глава уряду. 

Шмигаль зазначив, що в Україні створюється ефективна екосистема для розвитку інноваційних компаній. Зокрема, defense-tech-компанії розробляють інновації для оборони. Йдеться про створення розумних дронів, нові рішення для автоматизації безпілотників, розвиток роботизованих систем. 

Також, за словами глави уряду, розвивається галузь МedТech, що створює можливості для реабілітації наших захисників. Йдеться про перспективи масштабування випуску біонічних протезів, вдосконалення їхнього функціоналу. Водночас EdTech пропонує сучасні цифрові рішення для освіти.

"BioТech й АgroТech — це нові можливості у біофармацевтиці та прискоренні відновлення ґрунтів після розмінування, це виробництво біопалива, це інноваційна поглиблена переробка аграрної сировини, щоб створити продукти з високою доданою вартістю. Це важлива економічна ціль", - наголосив Прем'єр-міністр.

Як повідомляв Укрінформ, у просторі Дія.City зареєстровано понад 200 defense-tech виробників.

Фото: Телеграм / Денис Шмигаль

Теги за темою
Технології
Джерело матеріала
loader
loader