У США відбулись покази українського документального фільму «Квіти України»
У США відбулись покази українського документального фільму «Квіти України»

У США відбулись покази українського документального фільму «Квіти України»

Північноамериканська премʼєра документального фільму відбудеться 17 лютого в Монтані

Документальний фільм «Квіти України» показали у кінотеатрах шести американських штатів у рамках передпремʼєрного туру, організованого за участю найбільших університетів США. Про це розповіли автори стрічки.

Північноамериканська премʼєра документального фільму, який переміг минулого року на кінофестивалі «Молодість» та був відзначений Параджанівською премією, відбудеться 17 лютого в Монтані на найбільшому в Америці фестивалі документального кіно Big Sky.

Перед цією подією режисерка фільму Аделіна Борець та продюсер Гліб Лукʼянець відвідали з фільмом шість штатів та провели лекції для студентів політологів та кінематографістів в найбільших вишах серед яких Університет Піттсбурга, Університет Північної Кароліни, Університет Індіани та Колумбійський Університет.

Останньою зупинкою був Університет Мічигану, де 3-го лютого фільм «Квіти України» був показаний в історичному кінотеатрі «Мічиган», який один з небагатьох у світі досі починає сеанс з гри органу, встановленого там у 1927 році.

У розмовах з американськими студентами, професорами та місцевою публікою команда фільму порушувала гострі питання української історії, мови та окупованих територій. Окрема публічна дискусія відбулася у Блумінгтоні, Індіана, у будівлі Річарда Лугара, автора закону, в рамках якого США допомагали в утилізації ядерної зброї. Суть розмови була у можливості повернення України в статус ядерної держави.

«Я не очікувала такої реакції від глядачів, що на розмову будуть залишатися в залі, аби поставити питання в стилі: чи хтось зараз знімає на окупованих територіях і що там відбувається взагалі? Як сама героїня і її боротьба за землю зараз? Чим ми можемо допомогти як звичайні люди? Ці питання будили в мені особливі емоції, тому що стереотип про сучасного віддаленого від наших подій американця стирався у моїй голові. Я переконалась, що гумор і документальний фільм — те що поєднує в собі фільм «Квіти України» — це найкращий інструмент аби донести важливу суть», — каже режисерка стрічки Аделіна Борець.

Продюсер фільму Гліб Лукʼянець

«Цікавого висновку ми дійшли у розмові зі магістрантами політології Факультету війни, миру й оборони (назва теж цікава) Університету Північної Кароліни — про те що у свідомості молодих американців емоційне відношення до українців і раціональне до війни в Україні це два різні виміри, які іноді перетинаються, але не завжди. Американці щиро і це дійсно щиро співчувають українцям, проте досі ставляться до нашої країни через призму Холодної війни».

  • Читайте також: Лицарка з Позняків. Стрічка про жінку, яка не здається

Фото: кадр з фільму 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
США фільм українське кіно
Джерело матеріала
loader