![У Києві відкрилася виставка кераміки трипільської культури до 175-річчя Вікентія Хвойки](https://thumbor.my.ua/lv-e1mjUTGpSu7SyXOFe04Sj_f8=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F738f96af066d8911527d95aefeaf5023.jpg)
У Києві відкрилася виставка кераміки трипільської культури до 175-річчя Вікентія Хвойки
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ті речі, які ви бачите на виставці, пережили дві світові війни, починаючи від колекцій, куратором яких був ще Вікентій Хвойка. Ті шедеври (трипільської культури - ред.), якими опікувався Вікентій Хвойка після археологічних розкопок, потім потрапили до приватних колекцій. І усі вони були пожертвувані цьому музею, коли він створювався на початку минулого століття", - розповів дослідник трипільської культури, кандидат історичних наук Михайло Відейко.
В експозиції представлені близько 50 оригінальних керамічних виробів трипільської археологічної культури з колекції Національного музею історії України, в тому числі з розкопок Хвойки.
У Києві відкрилась виставка до 175-ї річниці Вікентія Хвойки / Фото: Кирило Чуботін. УкрінформНа виставці також експонуються роботи українських майстринь, які досліджують трипільську культурну спадщину, Людмили Смолякової та Ніни Коляденко. Це, зокрема, кераміка, панно, комплекти вбрання, повстяні вироби, створені за мотивами трипільських форм та орнаментики.
Відвідувачі також матимуть унікальну нагоду побачити портрети трипільців, які жили понад 5,5 тисячі років тому.
Виставка триватиме до 31 травня.
Вікентій Хвойка (1850-1914), чех за походженням, у віці 26 років приїхав до Києва, де прожив до кінця свого життя, зробивши величезний внесок у розвиток української археології. Він відкрив перші пам’ятки трипільської, зарубинецької, черняхівської культур. З ім’ям Хвойки пов’язане відкриття і розкопки так званих полів поховань. Особливу увагу він приділяв вивченню пам’яток Київської Русі, насамперед Києва (розкопки на горі Киселівці, Старокиївській горі). Хвойка був одним із засновників Київського міського музею старовини і мистецтва (Історичний музей України), де завідував археологічним відділом.
Як повідомляв Укрінформ, до третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну у Музеї історії Києва відкрилася виставка «Архетип українського героя».
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)