Британці працюють над створенням першого поселення в океані
Британські дослідники працюють над створенням першого океанічного поселення на глибині до 200 метрів в рамках проєкту під назвою Deep («Глибоко»). Про це повідомляє The Guardian.
Розробники підводних помешкань хочуть «встановити постійну присутність людини» під водою з 2027 року. Якщо дослідникам вдасться втілити свій задум, перші «поселенці» зможуть провести в океані 28 днів, а згодом цей час можуть продовжити до кількох місяців.
Творці Deep планують встановити під водою мобільні дослідницькі станції, обладнавши приміщення кількома спальнями, кухнею, санвузлом та загальною кімнатою.
![Британці працюють над створенням першого поселення в океані фото 1](https://thumbor.my.ua/z-A9G1A-d3xxWTy4vxsw-NQS6-0=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2Fde98987b226acded5cd1542c231cce65.jpg)
Такі будинки могли б дати вченим більш тривалий доступ до недосліджених морських глибин. Також розраховують, що проєкт приверне увагу заможних туристів.
Зазначається, що проєкт Deep отримав фінансування від анонімного донора-мільярдера, чиє імʼя поки що не розголошують. Відомо лише, що виділена сума значно перевищує $120 млн.
«У 1950-60-х роках відбувалися космічні та океанічні перегони, і космос переміг. У космос важко потрапити, але коли ви там опиняєтесь, там відносно сприятливе середовище. З океаном все навпаки: дістатися дна досить легко, але коли ви туди потрапляєте, все навколо хоче вас вбити», – жартує Майк Шеклфорд.
![Британці працюють над створенням першого поселення в океані фото 2](https://thumbor.my.ua/JBB5-qvqLFLLOPKYqCDVmp6tB_w=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F3a2feedbf919df6af11eb8088a2fa30d.jpg)
На його думку, хтось має зробити перші кроки і створити технологію, яка дозволить людям вивчати океан у природних умовах.
«Мета – оселитися в океані назавжди. Мати постійні людські поселення в усіх океанах світу», – каже Шеклфорд.
Як зазначають науковці, плавучі сонячні панелі мають низку переваг. Вони не лише генерують зелену енергію, а й економлять місце на землі та знижують швидкість випаровування води. Однак дослідження показало, що плавучі панелі можуть також нашкодити природі.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)