Про це в Телеграмі повідомив голова комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, передає Укрінформ
"На підвищення кваліфікації було закладено 100 млн грн, освоєно 52,7%. Тобто ми не змогли витратити навіть цю суму, яку комітет вже 6-й рік каденції вважає замалою. І це на найголовнішу частину реформи НУШ, на підвищення кваліфікації і перепідготовку вчителів, які і мають бути провідниками реформи", - написав Бабак.
Він навів дані МОН, про кількість педпрацівників, які пройшли підвищення кваліфікації за рахунок цих коштів.
Зокрема, це 7150 директорів шкіл, 9907 заступників директорів шкіл, 133261 вчитель, 2042 педагоги пілотних класів, 588 інших педагогічних працівників.
"Тобто 152 948 осіб підвищили кваліфікацію за 52,7 млн грн. Іншими словами вартість підвищення кваліфікації одного педагога за рік склала 344,8 грн. Тільки мені це здається глобальною профанацією?" - написав Бабак.
За його словами, в МОН пояснили низький відсоток освоєння коштів довгим процесом розподілу. Втім, як додав голова Комітету ВР, розподіл коштів субвенції МОН здійснило у серпні 2024 року, а регіони - у жовтні, хоча, за його словами, всі можливості зробити такий розподіл раніше були.
Також, як зазначив Бабак, не відбулося змін у системі підвищення кваліфікації.
"Ми дозволили Законом вчителям самостійно обирати, де проходити підвищення кваліфікації, в Постанові КМУ також передбачено, що педагоги можуть самостійно обирати субʼєкта підвищення кваліфікації. А МОН досі нічого не зробив для того, щоб вчителі отримали реальну автономію в питанні підвищення кваліфікації і досі всі кошти субвенції розподіляються між обласними ІППО, та ще й з ефективністю 50%", - написав Бабак.
Він нагадав, що субвенція на Нову українську школу виділяється вже не перший рік, і складається з двох частин: закупівля обладнання для кабінетів НУШ та підвищення кваліфікації вчителів.
У 2024 році субвенцію на закупівлю обладнання, за його словами, використали 96.4%.
Як повідомлялося, у 2024 році розмір субвенції для реалізації реформи "Нова українська школа" склав 1,5 млрд грн. За ці кошти мали провести закупівлі засобів навчання, обладнання, компʼютерного та мультимедійного обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології, географії, природничих наук для 7 класів НУШ закладів загальної середньої освіти — 1,22 млрд грн; засобів навчання, обладнання, мультимедійного та компʼютерного обладнання, меблів для 8 пілотних класів НУШ — 102,54 млн грн; навчальної та навчально-методичної літератури, зокрема електронних версій та з аудіосупроводом для 8 пілотних класів НУШ — 69,24 млн грн.
100 млн грн було передбачено на підвищення кваліфікації керівників, їхніх заступників, учителів закладів освіти, які навчають 7 класи НУШ; керівників, їхніх заступників, учителів пілотних закладів освіти; підготовку та оплату праці тренерів-педагогів; підготовку та оплата праці надавачів послуг із професійної підтримки й допомоги педпрацівникам (супервізорів).