Стало відомо, скільки компаній покинули «Дія.City» за час існування проєкту
Стало відомо, скільки компаній покинули «Дія.City» за час існування проєкту

Стало відомо, скільки компаній покинули «Дія.City» за час існування проєкту

За весь час існування «Дія.City» проєкт покинули 200 компаній. Більшість – через недотримання вимог статусу резидента проєкту. Про це повідомила керівниця проєктного офісу «Дія.City» Наталя Денікеєва в інтерв’ю DOU.

Зазначається, що 60% компаній вийшли з «Дія.City» через недотримання вимог, решта 40% – за власним бажанням.

«Ми змушені діяти виключно згідно з вимогами закону. Якщо компанія не виконала всі необхідні дії вчасно, ми, попри все бажання, не можемо вплинути на ситуацію. Так сталося з Revolut, хоча компанія була іміджевим резидентом. Ми можемо лише нагадувати про терміни подання звітності», – пояснила Денікеєва.

Станом на початок 2025 року в «Дія.City» зареєстровано близько 1550 компаній, в яких працює понад 96 тис. осіб. Приблизно 60% працівників зайняті за трудовими договорами, 35% – на гіг-контрактах, а ще 5% є ФОПами, розповіла Денікеєва. Проєкт планує до кінця 2025-го збільшити кількість резидентів до 2 тис. 

Згідно із законом, компанія може повернутись у «Дія.City» тільки через рік після виходу.

«Дія.City» – це спеціальний правовий та податковий режим в Україні, створений для розвитку ІТ-індустрії. Він пропонує компаніям сприятливі умови оподаткування, гнучкі трудові відносини та захист інтелектуальної власності.

Резидентами можуть бути українські та іноземні компанії, які відповідають таким критеріям:

  • ведуть діяльність у сфері ІТ (розробка ПЗ, кібербезпека, дослідження AI, GameDev, EdTech тощо);
  • мають середній місячний дохід від 1200 євро на одного співробітника або спеціаліста;
  • працюють за прозорими правилами (не займаються забороненими видами діяльності, такими як гральний бізнес, фінансові піраміди тощо).

До слова, попри те, що більшість IT-спеціалістів продовжують підтримувати українську армію, останні дані свідчать про певні зміни у їхній готовності донатити та пріоритетах пожертв. Дослідження за 2024 рік показує, що 77% технічних спеціалістів та 80% нетехнічних спеціалістів продовжували робити пожертви менше, ніж позаторік. Найбільше зниження спостерігається серед тих, хто не планує повертатися в Україну, досвідчених фахівців та чоловіків.

Джерело матеріала
loader
loader