Російські силовики затримали брата політв'язня Гугурика - правозахисники
Російські силовики затримали брата політв'язня Гугурика - правозахисники

Російські силовики затримали брата політв'язня Гугурика - правозахисники

Російські силовики затримали 64-річного мешканця Херсонської області Бекіра Гугурика, звинувативши його в участі у кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджіхана.

Про це повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр, передає Укрінформ.

Як зазначається, це вже другий випадок політичного переслідування у цій родині – його рідний брат, 53-річний Рустем Гугурик, уже понад два роки перебуває за ґратами в колонії суворого режиму в Бурятії.

Правозахисники стверджують, що за сфабрикованими обвинуваченнями Бекіру Гугурику загрожує до 15 років ув’язнення.

"З огляду на його вік та умови утримання, перебування за ґратами може стати для нього справжнім випробуванням", - зауважили в КРЦ.

Правозахисники наголосили, що затримання Бекіра Гугурика – черговий приклад сімейних репресій, до яких російські окупанти все частіше вдаються на тимчасово окупованих територіях. Обидва брати не мали жодного стосунку до батальйону імені Номана Челебіджіхана, однак російська влада використовує ці сфабриковані обвинувачення як інструмент залякування та знищення кримськотатарського народу, додали в КРЦ.

Рустем Гугурик був заарештований 31 березня 2022 року в тимчасово окупованій Новоолексіївці, а 26 жовтня того ж року його засудили до 8,5 років колонії суворого режиму. Він відбуває покарання у виправній колонії №8 в м. Улан-Уде, що в Бурятії, де через відсутність належної медичної допомоги його стан здоров’я стрімко погіршується. За останні місяці він повністю втратив слух на ліве вухо, потерпає від сильної задишки, однак не отримує необхідного лікування – йому видають лише таблетки для розрідження крові.

Нещодавно стало відомо, що Гугурика перевели в камеру, де утримується 70 осіб, переважно людей похилого віку. Їжа в колонії настільки низької якості, що сам Рустем порівнює її з собачим кормом. Він може отримувати лише одну посилку раз на пів року, а продукти харчування взагалі заборонені до передачі. Єдиний спосіб вижити – купувати їжу в колонійному магазині за кошти, які надсилає родина.

Джерело матеріала
loader
loader