Опитування показало, скільки німецьких компаній готові інвестувати в Україну
Опитування показало, скільки німецьких компаній готові інвестувати в Україну

Опитування показало, скільки німецьких компаній готові інвестувати в Україну

Німецький бізнес планує переносити виробництво до країн Центральної та Східної Європи.

Як передає "Хвиля", про це йдеться у матеріалі "Мінфін".

Згідно з попередніми даними німецького держстату Destatis, опублікованими 6 лютого, в останньому кварталі 2023 року економіка Німеччини дещо скоротилася – на 0,2% у порівнянні з попереднім кварталом. Це навіть трохи перевершило очікування економічних аналітиків.

При оцінці річних показників ситуація виглядає не дуже оптимістично: економіка країни знизилася на 0,3% у 2023 році та на 0,2% у 2024 році. Напередодні уряд Німеччини скоригував прогноз економічного зростання. Якщо раніше очікувалося зростання на 1,1%, то тепер прогноз на 2025 рік суттєво знижено – до 0,3%.

Bloomberg при цьому пише, що проблеми промисловості, пов’язані з цінами на енергоносії, торговельними війнами президента США Дональда Трампа та майбутніми через два тижні виборами, додають головного болю німецькому бізнесу. Компанії сподіваються, що наступний уряд покращить умови, збільшивши інвестиції, скоротивши бюрократичну тяганину та знизивши витрати на електроенергію.

Німеччина
Німеччина

DW, посилаючись на опитування німецького бізнесу, повідомляє, що не дивно, що німецькі інвестори переносять виробництво до Центральної та Східної Європи.

До того ж понад половина опитаних (55%) висловили думку, що до 2030 року значення східноєвропейських країн для їхнього бізнесу ще більше зросте, і лише 7% очікують зниження їхньої ролі.

Тим часом 42% опитаних фірм запланували вже на найближчі 12 місяців інвестиції в регіоні, а 56% – планують здійснити капіталовкладення протягом п’яти років. Йдеться насамперед про створення або розширення промислового виробництва, частково про перенесення туди виробничих потужностей.

"Добре відомі проблеми з інвестиційним кліматом у Німеччині змушують місцеві підприємства переводити своє виробництво за кордон. При цьому найкращим напрямком є Центральна та Східна Європа. Німецький бізнес вже масштабно туди інвестував, добре знайомий з місцевими умовами і водночас залишається близько до рідної країни", – пояснив у заяві для преси Андреас Глунц (Andreas Glunz), який відповідає в німецькому відділенні компанії KPMG за міжнародний бізнес.

Німці готові вкладати у Східну та Центральну Європу, тому що:

  • Для 40% компаній високий внутрішній попит є найважливішою перевагою в Центральній та Східній Європі.
  • 37% опитаних KPMG та Східним комітетом цінують наявність кваліфікованих фахівців.
  • Ще третина (33%) вважає низьку вартість робочої сили основною причиною активності в регіоні.

В опитуванні компаній виявлено такі результати стану бізнесу: майже половина (45%) фірм оцінюють своє становище як «добре» або «дуже добре», третина (38%) вважає його середнім, і лише у меншості (16%) справи йдуть несприятливо. Ба більше, переважна більшість підприємців (80%) налаштовані оптимістично і очікують покращення умов для бізнесу протягом найближчих п’яти років.

Польща

Майже половина опитаних німецьких компаній (48%) вже здійснили капіталовкладення в Польщу, 45% запланували на найближчі 12 місяців подальші інвестиції, а 51% мають намір реалізувати інвестиційні проекти у найближчі п’ять років. Найважливішими причинами інвестування в Польщу є близькість до Німеччини (25%) та нескладні можливості для ведення бізнесу (18%).

"Німецько-польські економічні зв’язки є безпрецедентною історією успіху. Польща вже стала для нас четвертим за значенням ринком збуту, випередивши Китай, і посіла десяте місце у світі серед країн, куди найбільше інвестують німецькі підприємства. Наш східний сусід продовжує приваблювати гарними умовами ведення бізнесу та великим внутрішнім ринком", – зазначив виконавчий директор Східного комітету німецької економіки Міхаель Хармс (Michael Harms).

Румунія та Молдова

Німецькі компанії виявляють значний інтерес до Румунії. У найближчий рік 45% опитаних фірм планують інвестиції в цю країну. Однак перспективи довгострокової співпраці оцінюються більш обережно порівняно з можливостями розширення зв’язків із Польщею.

Протягом наступних п’яти років проекти на румунському ринку планують реалізувати 43% компаній. Потенційний інтерес може зрости завдяки зв’язкам Румунії з Молдовою, яка є кандидатом на вступ до ЄС.

Україна

Міхаель Хармс відзначив значний економічний потенціал України, яка посіла третє місце серед найбільш привабливих для інвестицій країн. 18% німецьких компаній готові інвестувати в Україну після укладення мирної угоди. Водночас вже зараз 21% опитаних фірм вклали кошти в українську економіку, а 35% планують зробити це поточного року.

На найближчі п’ять років, коли очікується прискорення процесу вступу до ЄС, інвестиційні проекти в Україні запланували 41% компаній.

Нагадаємо, бізнес у січні погіршив оцінки своєї діяльності.

Джерело матеріала
loader
loader