![Ця бригада пережила друге народження: чому на шевроні 22 ОМБр подвійне сонце](https://thumbor.my.ua/-Mh2AQR3quHj0msOnm_S3uIEu8M=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F5f71cb3c625e570fc5fa24f1b67ef47c.jpg)
Ця бригада пережила друге народження: чому на шевроні 22 ОМБр подвійне сонце
Гасло бригади: "Хижих мечем мирим"
Серед знаків розрізнення бригад ЗСУ є достатньо прості, а є — з надзвичайною кількістю глибоких сенсів. Одні з таких — символи 22 окремої механізованої бригади.
Бригаду сформували у степовій зоні Миколаївщини, де влітку панує нестерпна спека. Саме тому ключовим елементом нарукавного знака став палаючий сонячний диск. Однак сонце не просте — а подвійне. Темне та світле на шевроні — дуалізм обережності і мудрості. І якщо сонячна половина диска — це про сонячну Миколаївщину, то чорне сонце — про помсту ворогу.
Однак на цьому дуальність не закінчується. У сонця два типи променів: рівні, як безжальне сонце, що випалює ворогів, і життєдайне сонце з хвилястими променями.
Історія 22 ОМБр
Спершу бригада існувала в 1992—2003 роках, але була розформована. Відновлена після повномасштабного російського вторгнення у 2022 році. З червня 2023 по червень 2024 року бригада вела бої на Бахмутському напрямку, виконуючи завдання поблизу Кліщіївки, Андріївки та Бахмута. Після цього її перекинули на охорону державного кордону в Сумській області. На озброєнні бригади — західна й модернізована українська бронетехніка.
6 серпня підрозділи бригади стали одними з перших, хто розпочав наступ у рамках Курської операції, де взяли в полон близько сотні військовослужбовців противника. З жовтня 2024 року бригада виконує бойові завдання на Харківщині, а окремі її підрозділи продовжують операції на Курському напрямку.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)