До використання у ЗСУ торік допустили 65 зразків наземних роботизованих комплексів - Гаврилюк
До використання у ЗСУ торік допустили 65 зразків наземних роботизованих комплексів - Гаврилюк

До використання у ЗСУ торік допустили 65 зразків наземних роботизованих комплексів - Гаврилюк

Для потреб фронту в 2024 році було кодифіковано і допущено до експлуатації близько 65 зразків наземних роботизованих комплексів різних типів та призначення. Там, де можливо, українського військового на фронті має замінити робот.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

«Торік було кодифіковано і допущено до експлуатації близько 65 зразків наземних роботизованих комплексів різних типів та призначення. Майже усі вони – українського виробництва. Реалії такі, що, з огляду на переваги російської армії, воювати з нею «лоб в лоб» не можна. Важливо знаходити асиметричні відповіді на їхню перевагу. Маю на увазі, наприклад, масове застосування НРК», - зазначив Гаврилюк.

Він розповів, що сьогодні на фронті наземні роботи допомагають виконувати широкий спектр завдань: проводять розвідку, доставляють боєприпаси, евакуйовують поранених, мінують або розміновують території.

«Там, де це можливо, нашого солдата має замінити робот – кулеметник, сапер, логіст.

Минулого року ми активно працювали над інноваційним проєктом, який передбачає комплексне застосування наземних і повітряних роботизованих та безпілотних систем для виконання певних бойових завдань у загальній системі бойових порядків військ. Йдеться, приміром, про роботизовані опорні пункти. Це унікальний досвід українських зброярів та фахівців ІТ-сфери. Уже є приклади практичної реалізації на полі бою роботизованих підрозділів», - повідомив Гаврилюк.

Крім того, за його словами, для підготовки відповідних фахівців для управління даними роботизованими комплексами в 2024 році був організований спеціальний полігон, на якому в комплексі проводилося застосування роботизованих наземних комплексів з бойовими модулями, логістичних, інженерних та інших у взаємодії з безпілотними літальними апаратами, призначеними для ураження об'єктів противника, так і ведення розвідки.

Як повідомляв Укрінформ, 4 лютого Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони України лінійку наземних роботизованих комплексів «Гімлі».

Теги за темою
Міноборони Технології
Джерело матеріала
loader
loader