Дії влади «відкатили» Грузію від демократичного розвитку - ЄС
Дії влади «відкатили» Грузію від демократичного розвитку - ЄС

Дії влади «відкатили» Грузію від демократичного розвитку - ЄС

Поспішне ухвалення владою Грузії нових законодавчих актів, які надалі порушують права і свободи громадян країни, є свідченням серйозного відкату Грузії від демократичного розвитку.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у спільній заяві високої представниці ЄС Каї Каллас та єврокомісарки з розширення Марти Кос щодо ситуації в Грузії, оприлюдненій на сайті Єврокомісії.

«Ми спостерігаємо подальші кроки грузинської влади по відходу від демократичних стандартів. Поспішне прийняття поправок до Кодексу про адміністративні правопорушення, до Кримінального кодексу та Закону про зібрання й маніфестації матиме далекосяжні наслідки для грузинського суспільства. Вони значно підірвуть права на свободу висловлювання, свободу зібрань і свободу ЗМІ. Ці події позначають серйозний відкат у демократичному розвитку Грузії та не відповідають очікуванням від країни-кандидата на членство в ЄС», - йдеться у документі.

Кая Каллас і Марта Кос закликали владу Грузії призупинити ці правові заходи, утримуватися від дій, що можуть спричинити подальше зростання напруги, та дочекатися висновків БДІПЛ/ОБСЄ щодо цих документів. Вони засудили той факт, що влада Грузії використовує тактику залякування та насильство, щоб приглушити голоси не згодних з її політикою. Учасники мирних протестів, журналісти й опозиційні політики піддаються переслідуванням за дотримання власних фундаментальних прав.

«Випадок із журналісткою Мзією Амаглобелі, яка наразі затримана, є ще одним прикладом того, як влада погрожує журналістам та всім, хто говорить вільно. Мзія, яка наразі проводить акцію голодування, є символом мужності всіх тих, хто були несправедливо затримані. Ті, хто винні у цьому насильстві, мають бути притягнуті до відповідальності», - наголошується у спільній заяві.

Представниці ЄС і Єврокомісії закликали грузинську владу звільнити всіх журналістів, громадських активістів і політичних в’язнів, які були несправедливо затримані, створити умови для діалогу із усіма політичними силами та представниками громадянського суспільства. Жодна думка цих людей не має бути втрачена для поновлення довіри й діалогу у суспільстві.

«Рекомендації, що містяться в доповіді БДІПЛ/ОБСЄ, мають бути терміново імплементовані. Європейський Союз готовий підтримати всі зусилля, спрямовані на досягнення демократичного, стабільного європейського майбутнього для Грузії», - наголошується у документі.

Як повідомляв Укрінформ, Грузію охопила хвиля заворушень після того, як 28 листопада минулого року прем'єр-міністр країни Іраклій Кобахідзе оголосив про чотирирічне призупинення переговорів про вступ до ЄС. Цей крок спровокував щоденні масові протести, які часто переростали в насильство, а поліція регулярно використовувала спецпідрозділи, сльозогінний газ і водомети для розгону демонстрантів.

Теги за темою
Євросоюз Протест Грузія
Джерело матеріала
loader