Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що український колега Володимир Зеленський дізнався про Волинську трагедію після того, як став главою держави. Про це він сказав в інтерв'ю Kanal Zero.
- Ми робитимемо кроки, щоб ця тема перестала бути приводом для гніву між нашими народами, для цієї глибоко пораненої пам'яті, або, як кажуть, для ненависті, - сказав польський лідер.
Також Дуда заявив, що не ставив би ультиматуми Україні, на яку напала Росія щодо Волинської трагедії. З його слів, Польща не відмовиться від допомоги сусідньої країни, "у якої горить будинок". Також глава польської держави зазначив, що українці переконані в тому, що захищають Європу та не думають, що стали "боржниками" за надану допомогу під час війни.
У 2017 році на території України виникли труднощі з ексгумацією останків польських громадян, які загинули у роки воєн та збройних конфліктів. Київська влада наклала заборону на проведення пошукових та ексгумаційних робіт, що стало заходом у відповідь на незаконну руйнацію пам'ятника бійцям УПА, встановленого на цвинтарі в Грушовичах у Підкарпатському воєводстві Польщі.
У листопаді 2019 року пошукові роботи у Львові було знову відновлено. Після наступних офіційних погоджень українська сторона зайнялася відновленням могили бійців УПА, яка зазнала актів вандалізму у січні 2020 року у Монастирі. Тоді зруйновану надгробну плиту вдалося відновити, проте список імен бійців УПА, які загинули у битвах із радянськими силами НКВС, не було завдано.
- 30 вересня 2024 року заступник міністра закордонних справ Польщі Владислав Бартошевський заявив, що розв'язання питання ексгумації тіл загиблих під час Волинської трагедії є однією з умов вступу України до ЄС.
- 10 січня Україна дозволила ексгумацію останків жертв Волинської трагедії. Тоді Україна та Польща обмінялися списками місць для ексгумації, яка розпочнеться у квітні на Тернопільщині.