У 2025 році держава суттєво збільшила фінансування депутатського корпусу, передбачивши 2,28 мільйона гривень на утримання кожного народного депутата. За даними "Економічної правди", значна частина цих коштів спрямовується на заробітні плати помічників-консультантів парламентарів.
Аналіз бюджетних витрат показує, що у 2024 році загальна сума компенсацій депутатам склала майже 26,4 мільйона гривень, досягнувши піку в грудні з показником понад 4,7 мільйона гривень. Примітно, що правом на компенсацію скористалися 113 парламентарів, кожен з яких в середньому отримав близько 40 тисяч гривень.
Найбільшу статтю індивідуальних витрат становить компенсація за оренду житла – 237 тисяч гривень на рік, що дорівнює 650 гривням на добу. Водночас, найменша сума передбачена на організацію зустрічей з виборцями – лише 670 гривень на рік.
Детальний аналіз грудневих виплат демонструє, що серед отримувачів компенсацій за оренду житла домінують представники фракції "Слуга народу" – 85 депутатів.
Решта компенсацій розподілилася між представниками інших політичних сил: по п'ять депутатів від "Європейської солідарності", "Голосу" та "Довіри", а також два члени депутатської групи "Платформа за життя та мир".
Більшість парламентарів отримали компенсації за останні місяці 2024 року – листопад та грудень, хоча деякі депутати подали заявки за триваліший період.
Раніше стало відомо, як відрізняються виплати депутатам та звичайним українцям.