Ціни на нафту змінюються різноспрямовано
Ціни на нафту змінюються різноспрямовано

Ціни на нафту змінюються різноспрямовано

Нафта різко подорожчала на азійських торгах у четвер, 6 лютого, після того, як державна нафтова компанія Саудівської Аравії підвищила ціни на нафту в березні, але це підвищення було краплею на тлі найбільшого падіння базових цін на Brent за майже три місяці минулого дня.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту Brent піднялися на 8 центів до $74,69 за барель. Американська нафта West Texas Intermediate подорожчала на 15 центів до 71,18 долара за барель.

Ціни на нафту впали більш ніж на 2% у середу, оскільки велике збільшення запасів нафти та бензину в США свідчило про зниження попиту, а інвестори зважували наслідки нового раунду торговельних тарифів США та Китаю, включаючи мита на енергоносії.

Зазначається, що ціни знизилися приблизно на 10% від максимумів 2025 року 15 січня. Аналітики очікують, що найближчими тижнями ринки будуть нестабільними.

«Ми можемо очікувати значної волатильності в ціноутворенні протягом наступних тижнів і місяців, оскільки ринки намагаються зважити вплив нових політичних позицій Трампа, не в останню чергу щодо тарифних заходів», — заявили аналітики BMI.

Різке підвищення цін для азійських покупців Saudi Aramco, провідним світовим експортером нафти, зуміло зупинити розпродажі в середу. «Після нічного розпродажу та новин із Саудівської Аравії, ймовірно, будуть деякі покупки від трейдерів, які покривають шорти, перед сильною смугою підтримки в регіоні 70/68 доларів», — сказав Тоні Сикамор, ринковий аналітик IG.

Минулого місяця США запровадили агресивні нові санкції проти російської торгівлі нафтою, спрямовані проти «тіньових суден», які, ймовірно, використовувалися для уникнення торгових блокад. Крім того, президент Дональд Трамп ввів мита проти Китаю. У відповідь Пекін у вівторок оголосив про введення мит на імпорт американської нафти, зрідженого природного газу та вугілля, але закупівлі Китаєм у США є відносно скромними, що знижує вплив нових заходів.

«Хоча деякі тарифні заходи можуть чинити тиск у бік підвищення цін на нафту, чистий вплив, ймовірно, буде "ведмежим", враховуючи їх потенційно несприятливий вплив на світову економіку та доведену готовність Трампа запропонувати вилучення для енергоносіїв (щоб обмежити вплив на постачання)», — зазначили у BMI.

Джерело матеріала
loader