![Тарифна війна: Трамп не поспішає говорити з Сі Цзіньпіном](https://thumbor.my.ua/h7YT_e03Lpd_zmpll_A803I_aYQ=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F33fd2c4dd2b54080cc52a36392ae5ba8.jpg)
Тарифна війна: Трамп не поспішає говорити з Сі Цзіньпіном
Президент США Дональд Трамп заявив, що не поспішає говорити з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, щоб спробувати послабити напруженість на тлі нової торговельної війни між двома найбільшими економіками світу, спровокованої його 10% тарифами на весь китайський імпорт, повідомляє Reuters.
Китай оголосив про цільові тарифи на американський імпорт і попередив кілька компаній, включно з Google, про можливі санкції, як виважену відповідь на тарифи Трампа, передає ZN.UA.
Розмова між Сі і Трампом розглядається як ключ до потенційного послаблення або відтермінування дії тарифів, як і нещодавні бесіди американського президента з лідерами Мексики та Канади.
Речниця Білого дому Керолайн Левітт сказала журналістам, що дзвінок Трампа і Сі ще потрібно запланувати.
"Президент Сі зв'язався з президентом Трампом, щоб поговорити про це, можливо, щоб почати переговори. Подивимося, як пройде цей дзвінок", - заявила Левітт.
Стримана відповідь Пекіна на запровадження Трампом 10% тарифів на весь китайський імпорт підкреслила спробу Китаю залучити президента США до переговорів, щоб запобігти відкритій торговельній війні між двома найбільшими економіками світу.
Речник посольства Китаю у Вашингтоні Лю Пенгю заявив, що Пекін сподівається на співпрацю з Вашингтоном для забезпечення "стабільних, здорових і стійких зв'язків між двома країнами".
Міжнародний валютний фонд, який минулого місяця попередив, що різке посилення протекціоністської політики може вдарити по інвестиціях і порушити ланцюги поставок, заявив, що "в інтересах усіх сторін знайти конструктивні шляхи вирішення розбіжностей і сприяти торгівлі".
За оцінками британської дослідницької компанії Capital Economics, додаткові тарифи Китаю проти США торкнуться близько $20 мільярдів доларів щорічного імпорту порівняно з $450 мільярдами доларів китайських товарів, які підпадають під дію тарифів Трампа.
"Заходи досить скромні, принаймні порівняно з кроками США, і були відкалібровані, щоб надіслати США повідомлення", - вважає представник Capital Economics Джуліан Еванс-Прітчард.
Раніше Трамп призупинив запровадження 25% тарифів проти Мексики та Канади, погодившись на 30-денну паузу в обмін на поступки в питаннях охорони кордонів і боротьби зі злочинністю. Мексика та Канада, як відомо, були готові запровадити власні тарифи у відповідь на мита Трампа. Водночас президент США попередив, що наступною мішенню його тарифів може стати ЄС, хоча й не надавав деталей. Комісар ЄС з питань торгівлі Марош Шефчович заявив, що хоче якнайшвидших переговорів зі Штатами, щоб запобігти потенційним тарифам.
![loader](/files/images/preloader.gif)