В Україні трудові відносини між роботодавцем і працівником регулюються відповідним законодавством. Бувають випадки, коли регулювання трудових відносин відбувається у спрощеному режимі. Фахівці південно-східного міжрегіонального управління державної служби з питань праці розповіли, як оформлюється трудовий договір в такій ситуації.
У Держпраці зазначили, що закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність», Кодекс законів про працю України доповнено главою III-Б «Спрощений режим регулювання трудових відносин».
Так, відповідно до ст. 495 КЗпП України спрощений режим регулювання трудових відносин застосовується до трудових відносин, що виникають:
- між працівником та роботодавцем, який є суб’єктом малого або середнього підприємництва відповідно до закону з середньою кількістю працівників за звітний період (календарний рік) не більше 250 осіб;
- між роботодавцем та працівником, розмір заробітної плати якого за місяць становить понад вісім розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом.
«Також ст. 21 КЗпП України доповнено положеннями, відповідно до яких в умовах спрощеного режиму регулювання трудових відносин, трудовий договір є основним засобом регулювання трудових відносин між працівником та роботодавцем», – йдеться у повідомленні.
Раніше ми писали, які існують особливості роботи за сумісництвом.