Провал Путіна має бути видимим: Сікорський сподівається, що цей рік стане вирішальним для війни в Україні
Провал Путіна має бути видимим: Сікорський сподівається, що цей рік стане вирішальним для війни в Україні

Провал Путіна має бути видимим: Сікорський сподівається, що цей рік стане вирішальним для війни в Україні

Російська Федерація протягом всієї власної історії започатковувала реформи й позитивні перетворення лише після важких військових поразок, тож і у сьогоднішній ситуації ця країна зможе одужати від своєї імперської хвороби лише після важкого воєнного провалу Путіна.

Таке переконання сьогодні у Брюсселі на зустрічі з журналістами висловив міністр закордонних справ головуючої в ЄС Польщі Радослав Сікорський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я сподіваюся, що це буде вирішальний рік для війнив Україні, і що агресор не отримає винагороду за свої дії. Це потрібно не лише Україні, це відповідає інтересам Європи та й самої Росії. Я не погоджуюсь з тими, хто твердить про необхідність «зберегти обличчя» Путіну. Навпаки, провал Путіна має бути видимим. Росія має вилікуватися від своїх імперських переконань. Уроки російської історії свідчать не лише про те, що реформи в Росії починаються після воєнного провалу, але й про те, що перетворення в Росії відбуваються лише після такого воєнного провалу», - сказав головний польський дипломат.

Він зауважив, що Путін, коли розпочав повномасштабне військове вторгнення в Україну, порушив не лише всі норми міжнародного права, але й власні зобов’язання. Росія сама гарантувала Україні незалежність та територіальну цілісність, і не лише в рамках славнозвісного Будапештського меморандуму про ядерне роззброєння, але й в інших двосторонніх договорах між Росією і Україною.

«Путін сам вів переговори та підписував угоду між Росією і Україною про кордони, тож він є порушником власного внутрішнього законодавства. І він може завершити цю війну одним телефонним дзвінком до Герасимова (начштабу російської армії – ред.), - давайте прибирати наших солдатів з України. Я не непокоюся про те, щоб Путін почувався зручно, не хвилююся з приводу його політичного обличчя. Коли ви вдираєтеся до іншої держави, ви ризикуєте наслідками, як для вашої власної країни, так і для самого себе», - зазначив польський міністр.

Як вже повідомлялося, від початку російського військового вторгнення Польща, разом з іншими країнами ЄС і НАТО, почала надавати Україні значну економічну, гуманітарну та військову допомогу. Громадяни Польщі відкрили свої домівки й серця для українських біженців, переважно, жінок і дітей, та дали прихисток більш ніж мільйону українських громадян. Нині на території Польщі створений головний логістичний хаб, через який Україна отримує до 90 відсотків від загального обсягу міжнародної військової та гуманітарної допомоги.

Фото: EPA

Теги за темою
Україна Володимир Путін Євросоюз
Джерело матеріала
loader