Парламент Грузії посилив покарання для учасників протестних акцій
Парламент Грузії посилив покарання для учасників протестних акцій

Парламент Грузії посилив покарання для учасників протестних акцій

Контрольований провладною «Грузинською мрією» парламент Грузії, в якому нема опозиції, у третьому остаточному читанні ухвалив законодавчі поправки, спрямовані на обмеження протестних акцій.

Про це повідомляє News Georgia, передає Укрінформ.

Згідно зі змінами, максимальний термін адмінарешту за правопорушення, пов'язані з протестами, збільшиться з 15 до 60 діб.

У законодавстві також з'явиться нове поняття «стихійна акція», під яким мається на увазі «збори або маніфестація, які проводяться незаплановано у відповідь на значущу суспільну подію». Відтепер протестувальники будуть зобов'язані повідомляти органи самоврядування про такі збори. Повідомляти про акцію доведеться і в разі її проведення в закритому приміщенні, для її проведення буде потрібна письмова згода власника.

Також заборонять протестні акції біля будинків суддів, блокування ключових інфраструктурних об'єктів, включно з входами в будівлі, мостами, залізницями, транспортними вузлами тощо. Порушникам загрожують штрафи до 5000 ларі або затримання на строк до 60 днів. Забороняється встановлення тимчасових конструкцій, якщо вони заважають поліції або порушують громадський порядок.

Адміністративним правопорушенням вважатимуться образливі дії або усні образи щодо державних службовців - вони каратимуться штрафами або затриманням до 45 діб. У разі повторного правопорушення будуть передбачені штрафи від 2500 до 6000 ларі або до 60 діб арешту. До 60 діб або штраф від 2000 до 5000 ларі можна буде отримати за словесні образи на адресу силовиків під час виконання ними службових обов'язків.

Штрафи за порушення громадського порядку збільшуються з 500-1000 ларі до 500-3000 ларі; термін адміністративного затримання - до 20 днів. У разі повторного порушення штраф становитиме 3000-5000 ларі, а не 1500-2000 ларі як раніше, термін затримання - до 60 днів.

За повторний випадок вандалізму тепер можна отримати до 60 діб арешту – раніше було п'ять діб.

Також збільшили штрафи за непокору правоохоронцям, при цьому поліції дозволять оглядати ймовірних порушників без присутності понятих.

Депутати «Мрії» ініціювали ці зміни на третій місяць масштабних антиурядових протестів, учасники яких вимагають нових парламентських виборів і звільнення затриманих демонстрантів. Депутати ухвалили поправки у прискореному режимі - лише за два дні.

Як повідомляв Укрінформ, парламент Грузії, легітимність якого не визнають п’ята президентка країни Саломе Зурабішвілі, опозиція та значна частина грузинської громадськості, зупинив повноваження опозиційних 49 депутатів.

Фото ілюстративне: @Jano Zhvania/Facebook

Теги за темою
Протест Грузія Закон
Джерело матеріала
loader