ООН зафіксувала в КНДР посилення боротьби з отриманими ззовні відео та розстріли за володіння інформацією
ООН зафіксувала в КНДР посилення боротьби з отриманими ззовні відео та розстріли за володіння інформацією

ООН зафіксувала в КНДР посилення боротьби з отриманими ззовні відео та розстріли за володіння інформацією

Організація Об'єднаних Націй опублікувала доповідь, що містить свідчення північнокорейських перебіжчиків про посилений нагляд за громадянами їхньої країни за володіння сторонньою інформацією та подальші публічні судові процеси, включаючи розстріли на місці злочину.

Про це повідомляє Yonhap News.

Так, Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), яке консультує Генерального секретаря ООН, оприлюднило доповідь у середу напередодні майбутньої сесії Ради ООН з прав людини, яка відбудеться з 24 лютого до 4 квітня.

Вказується, що доповідь була складена на основі інтерв'ю з 175 північнокорейськими втікачами про порушення прав, скоєні з кінця 2022 до кінця 2024 року.

Опитані розповіли про нещодавнє посилення спостереження та контролю за пересічними громадянами через урядову цільову групу, відому як "109 Сангму", яка відповідає за боротьбу з нелегальним відео, в тому числі з іноземним медіа-контентом.

"Опитані повідомили УВКПЛ, що "109 Сангму" часто прослуховує телефони та електронні пристрої, проводить обшуки в будинках без ордерів і конфісковує несанкціоновані відео, публікації, радіоприймачі та USB-накопичувачі", – йдеться в доповіді.

Заарештованих били і словесно ображали під час допитів, а "злочинців", які мали доступ до забороненого контенту або поширювали його, часто піддавали публічним судовим процесам, включаючи кілька випадків страти через розстріл, зазначається в доповіді з посиланням на опитаних осіб.

УВКПЛ заявило, що його робота, схоже, відома в Північній Кореї, посилаючись на джерела, які повідомляють, що "співробітники служб безпеки пройшли певну підготовку з прав людини і що поводження з особами, які перебувають під вартою, дещо покращилося, як повідомляється, завдяки міжнародному контролю".

Управління також відзначило демографічні зміни серед північнокорейських утікачів, які прибувають до Південної Кореї, заявивши, що за звітний період зросла кількість чоловіків, які раніше працювали за кордоном, які втекли зі своїх робочих місць і приїхали на Південь.

УВКПЛ публікує таку доповідь кожні два роки і подає її до Ради ООН з прав людини.

Джерело матеріала
loader