Макрорегіони, «глибокий тил» і зони біля фронту: депутат розповів про стратегію регіонального розвитку
Макрорегіони, «глибокий тил» і зони біля фронту: депутат розповів про стратегію регіонального розвитку

Макрорегіони, «глибокий тил» і зони біля фронту: депутат розповів про стратегію регіонального розвитку

В Україні розроблена Державна стратегія регіонального розвитку до 2027 року, а до 16 лютого стратегії розвитку мають ухвалити в регіонах.

Про це голова підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін розповів журналістам під час Національного форуму "Стратегічне планування на регіональному рівні: від відновлення до розвитку", повідомляє кореспондент Укрінформ.

"Має бути три рівні стратегії. Передусім державна, вона вже є, зараз вона до 2027 року. Наступна буде з 2028 по 2034 роки, тому що ми маємо повністю синхронізувалися з умовами Євросоюзу, а у них бюджет семирічного планування. Друга - це регіональна. До 16 лютого мають бути затверджені стратегії всіх регіонів (є припущення, що будуть затверджені не у всіх регіонах через різний рівень підготовки). Третє - це (стратегії, - ред.) в кожній територіальній громаді", - сказав він.

Макрорегіони, «глибокий тил» і зони біля фронту: депутат розповів про стратегію регіонального розвитку - Фото 1

Він додав, що в держави є також концептуальне бачення макрорегіонів. Зокрема, виділяється "глибокий тил", території безпеки, куди входять вісім західноукраїнських областей. Також є центральна Україна, прифронтові території й тимчасово окуповані. За словами Безгіна, щодо кожної з цих зон буде окрема державна політика.

Водночас депутат зауважив, що окремо виділяється зона в 30-70 км від лінії фронту й кордону з Російською Федерацією з Білоруссю. Вона зумовлена тим, що на таку відстань може добити артилерія з боку агресора. Безгін додав, що як правило міжнародні кредитори не фінансують проєкти на таких територіях, адже є ризики руйнування того, що вже збудовано.

"Ми це також маємо підігнати під європейські статистичні стандарти, бо там макрорегіон - це територія від 3 до 7 мільйонів людей. Тому теж можуть бути проблеми, бо в нас навіть деокуповані території знелюднені. Північ Чернігівщини знелюднена, Херсонщина знелюднена, Сумщина - вся прифронтова, прикордонна зона - знелюднені, це окремий виклик", - зазначив він.

Голова підкомітету додав, що стратегічне планування для регіонів допоможе Україні бути конкурентоспроможними перед європейськими інвесторами у майбутньому.

Як повідомляв Укрінформ, під головуванням заступника міністра розвитку громад та територій Олексія Рябикіна у Харкові у січні відбулася сьома сесія «Регіональне стратегічне планування як ефективний механізм відновлення, розвитку та координації».

Теги за темою
Верховна Рада
Джерело матеріала
loader