!["Гра в Кальмара" ґрунтується на реальних подіях? Історія про "Корейський Аушвіц", від якої холоне кров](https://thumbor.my.ua/C2vOtljs5LVrO4juEHLQGgZuww8=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F8fe744f410bee4ce055113d15a595c29.png)
"Гра в Кальмара" ґрунтується на реальних подіях? Історія про "Корейський Аушвіц", від якої холоне кров
Другий сезон культової корейської дорами вже вийшов, але глядачі були шоковані – історія обривається на найцікавішому місці. На щастя, чекати на продовження недовго – третій сезон з'явиться вже цього року.
Але знаєте, що справді шокує? Виявляється, жахливий сюжет "Ігри в Кальмара" – це не просто вигадка. У мережі спалахнули суперечки: чи правда, що серіал заснований на реальних подіях?
Жах у реальному житті
Одна українка в соцмережах розповіла про темну сторінку історії Південної Кореї – його прозвали "Корейським Аушвіцем". У 70-80-х роках диктатор країни створив табори, куди зганяли бездомних, сиріт та просто "незручних" людей.
Їх насильно забирали з вулиць, відправляли в закриті комплекси, стригли, одягали в однакові спортивні костюми і зазнавали жорстоких знущань.
Дім Брата
У комплексі з кількох будов, відомому пізніше як "Дім Брата", над людьми знущалися, як у жорстокій антиутопії. Їх ставили вгору ногами до ліжок і змушували стояти годинами – падіння каралося жорстоким побиттям. Діти з чотирьох років (!) страждали від регулярних тортур. Охоронці "грали" з полоненими, влаштовуючи покарання за найменші помилки.
Деякі люди існували у умовах від 4 до 6 років.
Заради чого все це робилося? Заради Олімпіади 80-х. Південнокорейська влада вирішила "очистити" вулиці від бідності, щоб іноземні гості не побачили реальних проблем країни.
"У той час Південна Корея керується диктатором і ця ініціатива прийшла від генерала і політика того часу Чун До-Хвана."
Директор цих таборів заробив 8 мільйонів доларів, поки тисячі людей гинули або позбавлялися нормального життя. Коли тих, хто вижив, нарешті, звільнили, суспільство їх відкинуло – пропаганда зробила свою справу.
А справедливість?
Досі Південна Корея не запропонувала жертвам жодної допомоги, а винні або мертві, або зникли за кордоном. Єдині, хто виборював визнання, – це самі постраждалі.
Так що, коли будете дивитися третій сезон "Ігри в Кальмара", пам'ятайте: іноді реальність буває страшніша за вигадку.
Детальніше почитати про цю історію можна тут.
Крім того, Знай.ua повідомляв, випадкове передозування Меттью Перрі з "Друзів" розкрило масштабну схему наркоторгівлі в США
![loader](/files/images/preloader.gif)