Допомога для військових: коли можна отримати виплати для вирішення соціально-побутових питань
Допомога для військових: коли можна отримати виплати для вирішення соціально-побутових питань

Допомога для військових: коли можна отримати виплати для вирішення соціально-побутових питань

Допомога для військових: коли можна отримати виплати для вирішення соціально-побутових питань

Для цього потрібно мати певні причини.

Через війну, яку розпочала РФ, багато сміливих чоловіків та жінок добровільно стали на захист нашої країни. Іноді бувають ситуації, коли військовому доводиться вирішувати складні соціально-побутові проблеми. Видання АрміяInform розповіло, коли військовослужбовець може отримати матеріальну допомогу для розв'язання цих питань.

Коли надається допомога для вирішення соціально-побутових питань

У 2025 році виплату можна отримати, якщо військовий отримав інвалідність внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини.

Також допомогу можуть оформити сім’ї військовослужбовців, які захоплені в полон, інтерновані в нейтральні держави чи зниклі безвісти (крім військовослужбовців, які здалися в полон добровільно).

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових проблем також надається внаслідок події, яка настала у 2025 році або у грудні 2024 року, а саме:

  1. Смерть військового, його дружини (чоловіка), дітей та батьків військовослужбовця;
  2. Народження дитини (або усиновлення);
  3. Порушення стану здоров’я військовослужбовця, його дружини (чоловіка), дітей та батьків, що підтверджено відповідними медичними документами (виписний епікриз, довідка про захворювання, постанова військово-лікарської комісії):
  • захворювання на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, гепатит В, С;
  • перебування військовослужбовця понад 30 днів поспіль на лікуванні, реабілітації чи у відпустці для лікування у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом) або захворюванням, які пов’язані із захистом Батьківщини та потребують проведення багатоетапного хірургічного лікування, протезування втраченої кінцівки, ендопротезування, трансплантації органів, індивідуального догляду, протирецидивного лікування;
  • перебування військового, його дружини (чоловіка), дітей та батьків на лікуванні онкологічного захворювання, що потребує хірургічного лікування, променевої та (або) хімієтерапія, незалежно від року встановлення діагнозу;
  • поранення (контузії, травми, каліцтва) військового, пов’язаного із захистом Батьківщини, отриманого при виконанні завдань під час воєнного стану;
  • поранення (тяжкі травми, каліцтва) дружини (чоловіка), дітей та батьків військового, пов’язаного з агресією РФ проти України.

Який розмір виплати

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань виплачується в розмірі місячного грошового забезпечення військового.

«Сюди входять посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років і щомісячні додаткові види грошового забезпечення, крім винагород (тобто «бойові» не враховуються)», – йдеться у повідомленні.

Щоб оформити допомогу, слід зробити такі кроки:

  • написати рапорт на ім’я командира, де потрібно пояснити причину такого звернення;
  • надати документи, що підтверджують наявність підстав для виплати.

Раніше ми писали, чи може отримати пільги на житлово-комунальні послуги учасник бойових дій, який проживає в гуртожитку.

Джерело матеріала
loader