Французька кінозірка Жюльєт Бінош стала головою журі 78-го Каннського кінофестивалю. Вона визначатиме переможця Золотої пальмової гілки.
Французька акторка Жюльєт Бінош головою журі основного конкурсу 78-го Каннського міжнародного кінофестивалю, який відбудеться 13–24 травня 2025 року.
Зазначається, що саме її команда визначить переможця головної нагороди фестивалю – Золотої пальмової гілки.
Ця подія стане знаковою не лише для Бінош, а й для історії фестивалю. Вперше поспіль Каннське журі очолюватимуть жінки – акторка змінить на цій посаді американську режисерку Грету Гервіг, яка була головою журі у 2024 році.
“У 85-му році я вперше піднялася сходами, щоб представити фільм на Каннському фестивалі. Я народилася там як актриса. Для мене велика честь бути частиною журі в якості президента”, – Бінош.
Вперше Жюльєт Бінош приїхала на Каннський фестиваль у 1985 році з фільмом Побачення режисера Андре Тешіне. Відтоді вона зіграла близько 70 ролей і отримала низку престижних нагород, серед яких Оскар, Сезар, BAFTA, Золотий глобус, премії Венеційського, Берлінського та Каннського кінофестивалів.
78-й Каннський кінофестиваль пройде з 13 до 24 травня 2025 року, а володаря Золотої пальмової гілки оголосять на церемонії закриття 24 травня.
Раніше повідомлялося, що документальна стрічка Jamala. Songs of Freedom стала кращою на кінофестивалі Cannes Corporate Media & TV Awards.