Український конкурент Telegram: месенджер Bridge з «панічною кнопкою» та шифруванням
Український конкурент Telegram: месенджер Bridge з «панічною кнопкою» та шифруванням

Український конкурент Telegram: месенджер Bridge з «панічною кнопкою» та шифруванням

Інтерфейс месенджера Bridge

Минулого року в Україні почали активно обговорювати ідею блокування Telegram. З такими заявами виступали різні високопосадовці. Схоже, якщо месенджер справді заблокують, українцям запропонують вітчизняну альтернативу. Група айтівців зі Львова розробила месенджер Bridge.

Bridge може виступити конкурентом таким популярним месенджерам, як Telegram, WhatsApp, Signal. Він працює навіть за наднизької швидкості інтернету, що забезпечується ефективним стисненням даних та раціональним використанням трафіку (зменшення кількості та розміру повідомлень). Зараз для з’єднання з сервером використовується протокол WebSocket. У планах – впровадити власний протокол на базі TCP.

Bridge позиціюють не як просто месенджер, а як безпечну та функціональну соціальну платформу. Він має стрічку рекомендацій, систему віджетів та розширені функції. Застосунок пропонує зручний інтерфейс, адаптований для українських користувачів.

Український конкурент Telegram: месенджер Bridge з «панічною кнопкою» та шифруванням
Месенджер Bridge

До переваг Bridge розробники відносять наступні можливості:

  • «Панічна кнопка» для миттєвого видалення всіх даних;
  • наскрізне шифрування (E2EE) для захисту даних;
  • тимчасові акаунти, які можна створювати без введення; персональних даних — ідеальне рішення для анонімного спілкування;
  • розвинена автоматизація для бізнесу без сторонніх інструментів.

Розробкою месенджера Bridge займається команда з чотирьох айтівців зі Львова. Вони працюють над проєктом у вільний від роботи час та підтримують його за власні кошти. З моменту початку розробки месенджера команда вклала у проєкт понад 2000 робочих годин, їх загальну вартість оцінюють еквівалентно $85 тис.

Монетизація Bridge включає кілька напрямків: преміум- та бізнес-підписки, що відкривають доступ до розширених можливостей месенджера. Також розробники створили готові системи автоматизації для компаній, інтегровані безпосередньо в платформу, та партнерську рекламну систему.

Ідея месенджера виникла влітку 2024 року під час відключень світла та проблем із комунікацією через слабкий інтернет. А вже 29 жовтня розробники запустили першу версію Bridge. В бета-тесті взяли участь понад 5000 користувачів. Бета-тест триває й досі. Долучитись до тестування можна на офіційному сайті проєкту bridgemsg.com.

Спецпроєкти

Повноцінний реліз Bridge заплановано на другий квартал 2025 року.

Джерело: dev.ua

Джерело матеріала
loader
loader