У ЦПД розповіли про неочікувані наслідки від ударів по російських НПЗ
У ЦПД розповіли про неочікувані наслідки від ударів по російських НПЗ

У ЦПД розповіли про неочікувані наслідки від ударів по російських НПЗ

Удари по НПЗ серйозно підривають економіку країни-агресорки. Як розповів 24 Каналу керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко, лише за січень 2025 року було здійснено 25 атак по об'єктах нафтової промисловості ворога.

Як удари по НПЗ збільшують втрати ворога

Україна завдає ударів не тільки по нафтопереробних заводах, але й по нафтобазах. Всюди різний рівень ураження: деякі НПЗ припиняють свою роботу на певний час, деякі відновлюються й знову починають працювати. Тоді доводиться завдавати повторних ударів.

Щодо впливу на війну, то подібні атаки вносять логістичні корективи, оскільки кожен НПЗ та нафтобаза – це цикл роботи. Наприклад, НПЗ виробляють паливо, авіаційний газ, а на нафтобазах їх зберігають і звідти постачають на фронт. Це важливий логістичний ланцюг.

Якщо зупиняється НПЗ, то на нафтобазі ще є певний запас палива для ведення бойових дій. Якщо уражено заводи, а резервуари зберігання також згоріли – на певних ділянках фронту зупиняється техніка,
– зазначив Андрій Коваленко.

На Сході вже фіксували менше використання техніки ворогом з осені 2024 року. Тому тактика ударів по НПЗ спрацьовує. Щодо технологічного відновлення, певні установки на деяких заводах залежать від імпортних компонентів. Частина з них під санкціями.

Росіянам доводиться купувати ці компоненти через треті фірми, щоб відремонтувати НПЗ. Санкції суттєво продовжують ремонт, тому удари по російській логістиці мають бути безперервними,
– наголосив Андрій Коваленко.

Він додав, що на Покровському напрямку кількість атак ворога зменшилася на 5 – 7%. Застосування техніки зменшилось, тому окупанти більше покладаються на піхоту. Частину сил росіяни змушені залучати з інших напрямків.

"Атаки по НПЗ зокрема впливають на втрати росіян у живій силі. Оскільки є менше техніки, яка прикриває піхоту на полі бою. Тому це комплексна історія", – підсумував керівник Центру протидії дезінформації.

Джерело матеріала
loader