Трамп не поспішає говорити з Сі Цзіньпіном на тлі нової тарифної війни з Китаєм
Трамп не поспішає говорити з Сі Цзіньпіном на тлі нової тарифної війни з Китаєм

Трамп не поспішає говорити з Сі Цзіньпіном на тлі нової тарифної війни з Китаєм

Трамп не поспішає говорити з Сі Цзіньпіном на тлі нової тарифної війни з Китаєм

Розмова Сі і Трампа може стати ключем до потенційного послаблення або відтермінування дії тарифів.

Президент США Дональд Трамп у вівторок, 4 лютого, заявив, що не поспішає говорити з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, щоб спробувати послабити напруженість на тлі нової торговельної війни між двома найбільшими економіками світу, спровокованої його 10% тарифами на весь китайський імпорт, повідомляє Reuters.

Китай оголосив про цільові тарифи на американський імпорт і попередив кілька компаній, включно з Google, про можливі санкції, як виважену відповідь на тарифи Трампа.

Розмова між Сі і Трампом розглядається як ключ до потенційного послаблення або відтермінування дії тарифів, як і нещодавні бесіди американського президента з лідерами Мексики та Канади.

Речниця Білого дому Керолайн Левітт сказала журналістам, що дзвінок Трампа і Сі ще потрібно запланувати.

“Президент Сі зв'язався з президентом Трампом, щоб поговорити про це, можливо, щоб почати переговори. Подивимося, як пройде цей дзвінок”, - заявила Левітт.

Стримана відповідь Пекіна на запровадження Трампом 10% тарифів на весь китайський імпорт підкреслила спробу Китаю залучити президента США до переговорів, щоб запобігти відкритій торговельній війні між двома найбільшими економіками світу.

Речник посольства Китаю у Вашингтоні Лю Пенгю заявив, що Пекін сподівається на співпрацю з Вашингтоном для забезпечення “стабільних, здорових і стійких зв'язків між двома країнами”.

Міжнародний валютний фонд, який минулого місяця попередив, що різке посилення протекціоністської політики може вдарити по інвестиціях і порушити ланцюги поставок, заявив, що “в інтересах усіх сторін знайти конструктивні шляхи вирішення розбіжностей і сприяти торгівлі”.

За оцінками британської дослідницької компанії Capital Economics, додаткові тарифи Китаю проти США торкнуться близько $20 мільярдів доларів щорічного імпорту порівняно з $450 мільярдами доларів китайських товарів, які підпадають під дію тарифів Трампа.

“Заходи досить скромні, принаймні порівняно з кроками США, і були відкалібровані, щоб надіслати США повідомлення”, - вважає представник Capital Economics Джуліан Еванс-Прітчард.

У понеділок, 3 лютого, Трамп призупинив запровадження 25% тарифів проти Мексики та Канади, погодившись на 30-денну паузу в обмін на поступки в питаннях охорони кордонів і боротьби зі злочинністю. Мексика та Канада, як відомо, були готові запровадити власні тарифи у відповідь на мита Трампа. Водночас президент США попередив, що наступною мішенню його тарифів може стати ЄС, хоча й не надавав деталей. Комісар ЄС з питань торгівлі Марош Шефчович заявив, що хоче якнайшвидших переговорів зі Штатами, щоб запобігти потенційним тарифам.

Трамп веде США новим шляхом митних бар'єрів і торгових воєн. Його стратегія — повернення економіки на рідну землю, блокування дешевого імпорту та відновлення виробничого потенціалу. Проте цей новий шлях може вести і до глобальної фрагментації, де країни, що залишаться поза блоками США, ризикують узагалі загубитися на світовій мапі. Про це розповідав Олексій Кущ у статті “Америка проти всіх. США готуються до нової торгової ери”.

Також про те, як амбітні цілі нового президента США вплинуть на економіку та фінанси Штатів, альянси Вашингтона та міжнародну торгівлю, розмірковував Володимир Корнєєв у статті “Трамп-2025. Чи настане "золота доба" для американської економіки?".

Джерело матеріала
loader
loader