![Окупаційного старосту села, який вважав свою діяльність волонтерством, засуджено до 6 років ув’язнення](https://thumbor.my.ua/wJD0hwYOPkGxfcV2ycGfzBWsxu8=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F133%2F0c173bbdfd6096b57e9011fe295368f0.jpg)
Окупаційного старосту села, який вважав свою діяльність волонтерством, засуджено до 6 років ув’язнення
Дзержинський районний суд міста Харкова визнав громадянина винним у колабораціонізмі.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 3 лютого.
1 липня 2022 року в умовах російської окупації чоловік узяв участь у так званих виборах старости села Бабенкове Бригадирівського старостинського округу. Після місяця іспитового строку він продовжив працювати до 10 вересня 2022 року: організував роботу загальноосвітньої школи села, виплату одноразової грошової допомоги від окупаційної влади, видачу довідок про місце проживання, за участю представників окупаційної влади організував культурно-масові заходи.
У судовому засіданні чоловік вину не визнав. Розповів, що на час окупації в селі в ізоляції опинилися близько 300 мешканців. До квітня 2022 року в селі майже закінчилися продукти в магазині і в аптеці ліки. Голова повідомив, що не може виконувати свої обовʼязки.
За версією обвинувачення, посаду голови обвинуваченому запропонував представник «ЛНР». Але сам підсудний стверджує, що його кантидатуру запропонували односельці на зборах. Обвинувачений підтвердив, що розумів, на яку посаду його обрали, знав, що село під контролем РФ, але повідомив, що вважав свою діяльність волонтерством. Зарплати він не отримував, запевнив, що перед окупаційною владою не звітував і все робив в інтересах мешканців села. Не заперечував щодо проведення в селі культурно-масових заходів, але у їх організації участі не брав. Після деокупації він пройшов фільтрацію і поїхав у місто Лозова Харківської області, де був затриманий у травні 2023 року.
У суді допитали 11 жителів села Бабенкове, які були присутні на зборах біля магазину. Люди підтвердили, що обвинуваченого обрали старостою і спочатку йому було надано місячний іспитовий строк, після якого якого переобрали і він залишився на посаді до звільнення села. З міста Ізюм приїжджали автомобілі з продуктами харчування, які роздавалися мешканцям, проводилися культурно-масові заходи. Військових окупаційної влади свідки в селі не бачили.
У матеріалах справи є акти прийому-передачі російської гуманітарної допомоги за підписами обвинуваченого, а також рукописні протоколи від 1 липня і 1 серпня 2022 року щодо виборів старости села.
Чоловік раніше не судимий, не одружений. За місцем мешкання йому видали негативну характеристику.
Суд визнав провину повністю доведеною і призначив 6 років увʼязнення. Після відбуття основного покарання засудженому забороняється на 10 років обіймати деякі посади.
![loader](/files/images/preloader.gif)