Про це у Фейсбуці повідомив співробітник нацпарку “Тузлівські лимани”, еколог Іван Русєв, передає Укрінформ.
«В зоні с. Миколаївка Сергіївської громади за межами нацпарку вчора працівниками нацпарку виявлені ділянки з мазутом, які поки що ніхто, на жаль, не збирає», - повідомив еколог.
Русєв зазначив, що на території нацпарку в зоні рекреаційного комплексу "Лебедівка"з 0 по 2 км піщаного пересипу знайдено окремі плями мазуту невеликих фракцій. Вони зібрані працівниками парку і будуть передані на дослідження.
Також знову обстежена ділянка узбережжя біля Джантшейського лиману на межі з Дунайським біосферним заповідником, яка знаходиться в межах Лиманської територіальної громади. Там ще є значна частина мазуту на піщаному пересипі.
«Останніми днями не було потужних вітрів з півдня - сходу-півдня, тому дрейфуючі фракції мазуту ще чекають свого часу в акваторії моря для викиду на узбережжя. Під час обстеження узбережжя у нацпарку нами виявлені перші імовірні ознаки реакції біоіндикаторів Чорного моря на забруднення», - додав Русєв.
Як повідомляв Укрінформ, в Одеській області на узбережжі Лиманської громади комунальники зібрали понад 400 кг нафтопродуктів, які викинуло на берег після аварії російських танкерів у Керченській протоці.
15 грудня 2024 року в Керченській протоці затонули російські нафтові танкери "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239". Унаслідок цього в Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту. Збитки від розливу нафтопродуктів попередньо оцінюються у 14 мільярдів доларів.
За даними науковців, витік мазуту через аварію танкерів РФ є найбільшим за всю історію мореплавства в Чорному морі.
Фото: Фейсбук Ivan Rusev