Мобілізація в Україні: які підприємства бронюватимуть максимальну кількість працівників
Мобілізація в Україні: які підприємства бронюватимуть максимальну кількість працівників

Мобілізація в Україні: які підприємства бронюватимуть максимальну кількість працівників

Указ президента Володимира Зеленського розширює можливість надання броні. Постачальники тепла, водоканали та компанії, що вивозять сміття, мають право забронювати до 75% працівників.

Бронь від мобілізації до ЗСУ отримають працівники українських теплокомпаній, водоканалів та управління побутовими відходами. Про це йдеться в рішенні Ради національної безпеки і оборони (РНБО), яке затвердив указом президент Володимир Зеленський.

Зазначені підприємства мають право забронювати до 75% військовозобов'язаних працівників. Рішення РНБО невідкладно змінює постанову Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 під назвою "Деякі питання реалізації положень Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо питання бронювання військовозобов'язаних.

"Запроваджується можливість бронювання від служби в армії працівників суб'єктів господарювання, які надають послуги споживачам із постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, водовідведення, управління побутовими відходами", — сказано в документі.

Крім того, встановлюються особливості визначення критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності України в особливий період суб'єктів господарювання. Зміни торкнуться і підприємств, що працюють на сферу оборони.

Фокус раніше пояснював, чи можуть роботодавці забронювати людину, яка перебуває в розшуку. Ті, хто порушив правила військового обліку, спочатку мають сплатити штраф.

Міноборони та Командування медичних сил ЗСУ може "розбронювати" працівників медзакладів. Медичних фахівців можуть мобілізувати, якщо вони потрібні армії.

Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader