Про це на брифінгу заявив речник МЗС КНР Лінь Цзянь, коментуючи рішення уряду Панами припинити участь у китайській ініціативі «Один пояс, один шлях», передає кореспондент Укрінформу.
«Наразі співпраця між Китаєм і Панамою в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях» відбувається нормально і приносить плідні результати», - сказав Лінь.
Він додав, що Панама є популярним місцем для інвестицій із різних країн світу та добре відома своїм сприятливим бізнес-середовищем як для китайських, так і інших іноземних компаній.
«Уряд Китаю вважає безвідповідальними заяви адміністрації Сполучених Штатів і висловив протест спотворенням характеру китайсько-панамської співпраці щодо каналу», - зазначив дипломат.
За його словами, в Пекіні сподіваються, що панамський уряд не піддаватиметься впливу ззовні та «прийме правильні рішення з урахуванням дружнього характеру китайсько-панамських відносин та довгострокових інтересів народів обох країн».
Адміністрація президента Дональда Трампа закидає Китаю встановлення контролю над критично важливим для американської торгівлі Панамським каналом та створення загроз інтересам США. У Вашингтоні вказують на дві китайські компанії, які у рамках ініціативи «Один пояс, один шлях» зводять власні логістичні проєкти у зоні каналу, завдяки яким зможуть отримати значний вплив на його функціонування.
Як повідомляв Укрінформ, президент Панами Хосе Рауль Муліно після переговорів із держсекретарем США Марко Рубіо 2 лютого заявив, що уряд його країни не продовжуватиме дію меморандуму з КНР про участь Панами в китайській глобальній інфраструктурній ініціативі «Один пояс, один шлях».
Муліно також повідомив, що наразі уряд проводить аудит у розташованих поряд із каналом портах, які перебувають під управлінням китайських компаній.