Спікер пояснив, що буде з обмежено придатними, які не пройшли повторний медогляд, у період до набрання чинності новим законом про ВЛК для обмежено придатних.
Верховна Рада може найближчим часом ухвалити законопроєкт, який передбачає продовження терміну обовʼязкової повторної військово-лікарської комісії для обмежено придатних.
Про це повідомив спікер ВР Руслан Стефанчук у коментарі hromadske.
Він зазначив, що за інформацією комітету ВР з нацбезпеки, станом на зараз повторний медогляд пройшов лише один з чотирьох або 25% громадян, з-поміж тих, кого раніше було визнано обмежено придатними. Решту військовозобов'язаних, які порушили чинні правила, можуть притягнути до адміністративної відповідальності й накласти штраф від 17 до 25,5 тисячі гривень.
"Оскільки процес проходження ВЛК потребує часу, а навантаження на ТЦК та СП значно зросло, було ухвалено рішення про необхідність продовження терміну проходження повторного огляду. Ініціативу підтримали Генеральний штаб Збройних сил України та Міністерство оборони України", — пояснив голова парламенту.
Відповідний законопроєкт №12457 в Раді зареєстрували минулого місяця. Він передбачає продовження термінів повторної ВЛК для обмежено придатних до військової служби громадян на чотири місяці, тобто до 5 червня 2025 року.
"Важливо зазначити, що такий обов’язок не поширюватиметься на людей з інвалідністю. Отримати направлення на ВЛК громадяни зможуть або безпосередньо через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста", — додав Стефанчук.
За його словами, законодавці домовились з військовим командуванням, що тих, хто не встиг пройти повторний медогляд не штрафуватимуть та не оголошуватимуть у розшук у період від 5 лютого до моменту набрання чинності нового закону.
"Враховуючи нагальність такої проблеми, я сподіваюся, що ми зможемо ухвалити цей проєкт в цілому в найкоротший строк", — запевнив Руслан Стефанчук.
Нагадаємо, у Міноборони розповіли нові подробиці про ВЛК для обмежено придатних. Несвоєчасне виконання норми закону буде кваліфіковане як адміністративне порушення.