Як передає Укрінформ, про це в Фейсбуці повідомило Третє управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
«СБУ зібрала доказову базу щодо ексочільника колонії на тимчасово підконтрольній ворогу території Луганщини, у якій в нелюдських умовах утримуються українські військовополонені. За даними досудового розслідування, підозрюваний є колишнім працівником пенітенціарної служби, який перейшов на бік ворога. У жовтні 2022 р. він обійняв посаду «в.о. начальника Суходільської виправної колонії управління виконання покарань "МВС ЛНР"», - ідеться у повідомленні.
Як зазначено, на початку 2023 року російські окупанти створили на базі цього закладу свою катівню під назвою «федеральное казенное учреждение «исправительная колония №4 УФСИН по ЛНР» та «перепризначили» фігуранта її начальником.
За вказівкою «федеральной службы исполнения наказаний» ця колонія стала місцем незаконного утримання українських військовополонених.
СБУ отримала від колишніх в’язнів, які повернулися з полону, свідчення про систематичні факти психологічного та фізичного насильства, умисного заподіяння полоненим воїнам страждань із боку адміністрації та працівників Суходільської колонії.
Слідчі повідомили екскерівникові «виправного закладу» про підозру за ч. 7 т. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Санкція статті передбачає до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Розслідування проводять співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.
Як повідомляв Укрінформ, протягом 2024 року було зафіксовано 109 випадків офіційно підтверджених страт полонених, що вдвічі більше, ніж за два попередні роки. Станом на листопад 2024 року прокурори забезпечували процесуальне керівництво у 51 кримінальному провадженні за фактами вбивства понад 150 українських військовополонених.
За інформацією департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу генпрокурора, станом на листопад 2024 року прокурори забезпечують процесуальне керівництво у понад 488 кримінальних провадженнях за фактами жорстокого поводження щодо понад 4139 українських військовополонених.
Фото ілюстративне