Передав рідкісних тварин росіянам: до суду пішла справа «директора» заповідника «Асканія-Нова»
Передав рідкісних тварин росіянам: до суду пішла справа «директора» заповідника «Асканія-Нова»

Передав рідкісних тварин росіянам: до суду пішла справа «директора» заповідника «Асканія-Нова»

До суду скерований обвинувальний акт стосовно так званого «директора» біосферного заповідника «Асканія-Нова» у тимчасово захопленій росіянами частині Херсонської області.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

За процесуального керівництва спеціалізованих екологічних прокуратур Офісу генпрокурора та Херсонської обласної прокуратури до суду скерована справа псевдодиректора біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

Слідство встановило, що обвинувачений, діючи у змові з представниками природних заповідників РФ, незаконно передав рідкісних і зникаючих тварин, які перебували під охороною держави.

«Серед переданих тварин – по дві особини зебри Чапмана, бізона американського, оленя Давида, коня Пржевальського (виду, занесеного до Червоної книги України). Також він організував вивезення трьох особин сірої української породи великої рогатої худоби та десяти особин зебри Чапмана до парку левів «Тайган» у тимчасово окупованому Криму», - ідеться у повідомленні.

Передав рідкісних тварин росіянам: до суду пішла справа «директора» заповідника «Асканія-Нова» - Фото 1

Загальна сума завданих збитків становить 85,2 млн грн.

В Офісі генпрокурора зауважили, що незаконна передача тварин є воєнним злочином розграбування та порушенням ст. 33 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення, а також ст. 28 і 56 IV Гаазької конвенції про закони і звичаї війни на суходолі.

Біосферний заповідник«Асканія-Нова»– провідна природоохоронна науково-дослідна установа міжнародного значення, включена до міжнародної мережі біосферних резерватів за програмою ЮНЕСКО та захищена Гаазькою конвенцією від розграбування.

Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині з початку широкомасштабного вторгнення порушили 24 кримінальних провадження щодо злочинів російських військових проти довкілля.

Теги за темою
Суд
Джерело матеріала
loader