Про це інформує пресслужба бюро, передає Укрінформ.
«НАБУ звернулось до Кабміну із пропозиціями, які допоможуть уникнути втрати дороговартісного державного майна, зокрема шахтного обладнання у прифронтових районах», - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, розслідування справи про хабар у 500 тис. дол., пов’язане з вивезенням гірничого обладнання, виявило низку прогалин у врегулюванні питань релокації.
У бюро вважають, що це створює ризики не лише для майна, а й сприяє корупційним схемам.
Щоб захистити державні активи, НАБУвідповідними рекомендаціями пропонує уряду: оцінити ризики втрати майна, створити реєстри майна, яке потребує релокації, завчасно підготувати маршрути, графіки та ресурси для переміщення, спростити передачу релокованого майна між держпідприємствами, удосконалити закони для визначення джерел фінансування та розподілу відповідальності.
Ці дії допоможуть уникнути втрат через бойові дії чи окупацію. А також попередить корупційні схеми, наголошують у бюро.
Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України та Національне антикорупційне бюро України затримали заступника міністра енергетики Олександра Хейла на хабарі у пів мільйона доларів.
За цю суму чиновник пообіцяв керівникам держпідприємств Львівсько-Волинського вугільного басейну безперешкодно передати у користування гірничовидобувне обладнання із шахт прифронтового району Донеччини.
Йдеться про унікальне та дефіцитне устаткування однієї з державних вугільних компаній, яка розташована у межах найгарячішого напрямку східного фронту – Покровського.
Згодом Кабінет Міністрів звільнив Хейла з посади.
ВАКС ухвалив рішення про застосування до Хейла запобіжного заходу у вигляді арешту із можливістю внесення застави у 25 млн грн.