Про це інформує пресслужба Міністерства охорони здоров'я, передає Укрінформ.
"На Сумщинірозпочав роботу мобільний аптечний пункт (МАП), який обслуговуватиме жителів прифронтових територій", - йдеться у повідомленні.
У відомстві уточнюють, що робота МАП охопить 15 населених пунктів Роменського району, які залишилися без стаціонарних аптек. А саме села Андріяшівка, Глинськ, Хоминці, Перехрестівка, Пустовійтівка, Вовківці, Житнє, Миколаївка, Рогинці, Малі Бубни, Бацмани, Великі Бубни, Біловід, Перекопівка та Анастасівка.
Зазначається, що щоденний маршрут передбачає обслуговування до трьох сіл, що дасть змогу жителям регулярно отримувати необхідні препарати. Графік виїздів узгоджується з безпековими умовами, а час та місце прибуття можна дізнатися через сімейних лікарів або органи місцевого самоврядування.
У МАП доступні рецептурні та безрецептурні лікарські засоби, а також ті, що підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки». Їхню вартість повністю або частково компенсує держава. Продаж наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у таких аптеках заборонено.
Також у МОЗ інформують, що працівники аптеки забезпечені необхідними засобами безпеки, включно із бронежилетами та захисними шоломами. Аптека обладнана відповідно до Ліцензійних вимог: має систему кондиціонування, холодильне обладнання для зберігання термолабільних препаратів, спеціалізовані аптечні меблі та термінал Starlink для стабільного інтернет-зв'язку.
У міністерстві нагадують, що нещодавно перша мобільна аптека також запрацювала на Полтавщині. Мобільні аптечні пункти діють у 15 областях України: Сумській, Полтавській, Львівській, Київській, Херсонській, Запорізькій, Чернігівській, Чернівецькій, Житомирській, Миколаївській, Рівненській, Тернопільській, Черкаській, Харківській та Одеській областях. На сьогодні працює вже 39 мобільних аптек.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоровʼя пропонує зобовʼязатиаптеки пропонувати клієнтам насамперед найдешевший препарат із наявного асортименту.
Фото: moz.gov.ua