В Одеській філармонії розпочали відновлювальні роботи
В Одеській філармонії розпочали відновлювальні роботи

В Одеській філармонії розпочали відновлювальні роботи

У будівлі Одеської обласної філармонії ім. Давида Ойстраха, яка постраждала від російського ракетного удару по середмістю 31 січня, розпочали першочергові роботи з відновлення.

Про це у Фейсбуці повідомила солістка філармонії Діана Гульцова, передає Укрінформ.

«Сьогодні були комісії, і ми почали прибирати. Також привезли деякі матеріали і починається відбудова, те, що ми можемо робити. Робота пішла», - розповіла Діана Гульцова.

Раніше артисткаскаржилася, що в будівлі філармонії не проводять роботи з першочергового відновлення, тоді як у іншій пам’ятці архітектури, будівлі готелю "Бристоль", такі заходи вже проводяться.

Водночас співзасновниця організації Museum for Change Олександра Ковальчук зазначила, що до огляду будівлі спеціальною комісією самостійно прибирати сміття та уламки не можна.

«Багато хто дуже хоче прийти допомагати з прибиранням, втім, цього краще не робити в інституціях культурної спадщини. Тут важливо мати компетенції відрізнити сміття від цінних уламків. В міжнародних інструкціях завжди йдеться про те, що такі місця треба сприймати як місце злочину, на якому працюють криміналісти. Або місце археологічних розкопок», - написала Ковальчук.

Вона зазначила, що наразі команда Museum for Change з Департаментом культури (Одеської міськради - ред.), колегами з постраждалих культурних інституцій, українськими та міжнародними організаціями у галузі порятунку культурної спадщини намагається залучити максимальну кількість коштів на ліквідацію наслідків обстрілу для філармонії , а також для філії Літературного музею, Музею західного та східного мистецтва та Архіву.

Укрінформ звернувся за коментарем щодо початку відновлювальних робіт у Філармонії до Одеської міськради.

Як повідомляв Укрінформ, унаслідок ракетного удару по середмістю Одеси, якій російські війська нанесли ввечері 31 січня, різного ступеня пошкоджень зазнали близько 15 пам’яток культурної спадщини. Основні пошкодження — це вибиті віконні шибки та зміщене столярне заповнення.

Серед постраждалих об’єктів філармонія (Нова Біржа), Будинок Вучині, а також Музей західного та східного мистецтва і філія Літературного музею.

Суттєвих пошкоджень зазнали вітражі та автентичне столярне заповнення великих вікон із півциркульним завершенням у будівлях Спілки архітекторів України та банку «Порто-Франко».

За словами директора Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Івана Ліптуги, найціннішою, з огляду на історичне і соціальне значення, пам'яткою, що була пошкоджена 31 січня від російської атаки, є будівля Одеської філармонії. Наразі проводиться візуальне обстеження Філармонії. Вибуховою хвилею вибито автентичне столярне заповнення головного парадного входу, пошкоджено великі вітражі та внутрішнє оздоблення приміщень. Наслідки атаки ще оцінюватимуть фахівці після додаткового інструментального обстеження.

З 2023 року будівля Одеської філармонії перебуває під посиленим захистом ЮНЕСКО, також як і будівля Одеської опери, обсерваторії та Літмузею, - відповідно до Другого протоколу 1999 року до Гаазької конвенції 1954 року «Про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту».

Фото: Ivan Strahov/Museum for change

Теги за темою
війна Обстріл Одеса
Джерело матеріала
loader