Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
У відомстві зауважили, що захід об’єднав представників з Вінницької, Хмельницької, Дніпропетровської, Черкаської, Житомирської та Волинської областей.
«Ця Стратегія – це проєкт документа, який пишеться не за закритими дверима кабінетів Міністерства – це наша спільна праця. Нам важливо почути ваші думки, отримати пропозиції та критику, адже головне для нас – це відвертий обмін думками», - зазначила перша заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій України Галина Григоренко під час презентації.
Заступник начальника Вінницької обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Андрій Кавунець, під час відкриття заходу звернув увагу на важливість чіткого планування та на те, що культурав кожній громаді має набувати нового значення, адже ворог намагається знищити нашу ідентичність та культурну спадщину.
Своєю чергою учасники заходу під час обговорення мали можливість поставити запитання представникам МКСК та Держмистецтв, а також обговорити свої думки щодо стратегії, її цілей і завдань у робочих групах.
«У цей непростий час ми знаходимо сили займатися такою важливою справою як Стратегія розвитку культури. Наша зустріч – це про майбутнє, про те, як ми будемо жити. Культура лікує і підтримує нашу націю. Нам треба пам’ятати історичне коріння і знаходити нові рішення, що потрібні культурі», – зазначила заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович.
Як зауважили в МКСК, основними проблемними моментами, які обговорювалися у всіх групах були, зокрема зміна підходів до оплати праці, низький рівень фінансування культури порівняно з іншими секторами гуманітарної сфери, потреба бронювання фахівців з унікальними компетенціями, залучення молоді до роботи в культурі, підтримка виходу українських митців на світовий ринок, а також важливість нематеріальної культурної спадщини та її ширше представлення в завданнях стратегії.
У міністерстві нагадали, що зауваження та пропозиції приймаються від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань до 10 лютого включно за формою, яку можна знайти за посиланням. https://www.culturestrategyukraine.org/
Як повідомляв Укрінформ, перше регіональне обговорення проєкту Стратегії розвитку культури в Україні на 2025-2030 роки відбулося у Харкові.
Фото: МКСК