ЄС планує одну з найбільших змін у міграційній політиці за останні десятиліття - The Times
ЄС планує одну з найбільших змін у міграційній політиці за останні десятиліття - The Times

ЄС планує одну з найбільших змін у міграційній політиці за останні десятиліття - The Times

Європейський Союз розробляє план перегляду післявоєнної конвенції про біженців, яка забороняє країнам відмовляти шукачам притулку на своїх кордонах, що може стати однією з найбільших змін у міграційній політиці за останні десятиліття.

Про це повідомляє The Times, передає Укрінформ.

«Слід зазначити, що ці принципи були розроблені після закінчення Другої світової війни і характеризувалися зовсім іншою геополітичною ситуацією, ніж сьогодні», - йдеться в дипломатичному документі, з яким ознайомилось видання.

Конвенція 1951 року підписана 144 країнами і визначає юридичні зобов'язання для країн, закріплені у фундаментальному принципі недопущення примусового повернення. Цей принцип встановлює, що жоден шукач притулку не може бути повернутий до країни, де його життю або свободі може загрожувати серйозна небезпека.

Цей принцип все частіше ставиться під сумнів, оскільки за останнє десятиліття європейські країни намагалися вирішити мільйони запитів на отримання статусу біженця і повернути шукачів притулку, яким було відмовлено у наданні притулку.

Уряди країн ЄС стурбовані тим, що положення конвенції дозволяють «обмежувати застосування» права на притулок лише в «надзвичайних ситуаціях» і не враховують нову реальність, йдеться в документі.

Зазначається, що документ, підготовлений Польщею і обговорений міністрами внутрішніх справ ЄС минулого четверга, передбачає пропозиції щодо прискорення депортації шукачів притулку, яким не вдалося отримати притулок, і депортації біженців та інших мігрантів, причетних до злочинів.

Європейські уряди сподіваються, що ці заходи «можуть також стимулювати обговорення цього питання на міжнародному рівні», йдеться в документі, що призведе до потенційних юридичних змін до конвенції, які підтримають такі країни, як Велика Британія і США.

Кількість прохань про надання притулку в ЄС залишається високою - понад мільйон минулого року, а невдоволення населення цим призвело до зростання націоналістичних і радикально-популістських партій по всій Європі.

У багатьох європейських країнах, зокрема в Німеччині, особи, яким не вдалося отримати притулок, або біженці з посвідкою на постійне проживання, скоїли насильницькі злочини і вбивства, залишаючись в країні під захистом законів про біженців, які запобігли їхній депортації.

Сирійська криза біженців 2015 року, під час якої понад мільйон мігрантів нелегально перетнули європейський кордон, вивела цю проблему на перший план у багатьох країнах ЄС, оскільки шукачі притулку перетинали безпечні країни, в тому числі в ЄС, щоб потрапити до Німеччини або інших країн Північної та Західної Європи.

Як повідомляв Укрінформ, прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні зазнала критики з боку політичної опозиції після того, як італійські судді втретє відхилили її план приймати в Албанії до 3000 шукачів притулку на місяць.

 Фото: Getty Images

Теги за темою
Європа
Джерело матеріала
loader
loader