В Україні викрили масштабну схему для ухилянтів
В Україні викрили масштабну схему для ухилянтів

В Україні викрили масштабну схему для ухилянтів


Правоохоронці зібрали докази стосовно 11 осіб, які стали підставою для повідомлення їм підозр. Серед них – посадовці органів місцевого самоврядування, навчальних та медичних закладів, працівники ТЦК та СП, а також їхні спільники.

Нацполіція повідомила про підозру ще 11 учасникам корупційних схем у ТЦК, медичних і навчальних закладах. За оновлення облікових даних, довідки та відстрочку від призову брали хабарі до $3000.Про це Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції у понеділок, 3 лютого.

Також серед викритих схем зарахування до навчального закладу, видача дозволів та інших документів.

Правоохоронці зібрали докази стосовно 11 осіб, які стали підставою для повідомлення їм підозр. Серед них – посадовці органів місцевого самоврядування, навчальних та медичних закладів, працівники ТЦК та СП, а також їхні спільники з Хмельницької, Донецької, Волинської, Черкаської, Полтавської, Харківської, Запорізької та Одеської областей.

До прикладу, вартість оновлення даних та військово-облікованих документів з можливістю відстрочки на один рік сягала 3000 доларів. Відтермінувати призов можна було й шляхом зарахування осіб до навчального закладу. Ціна питання – від 500 доларів.

За лікування у стаціонарі, підготовку та видачу необхідної медичної документації про наявність якогось захворювання ділки брали від 40 000 до 110 000 гривень. Сума неправомірної вигоди залежала від обсягу роботи та зони відповідальності. Також за 1500 доларів могли допомогти пришвидшити процес призначення людині групи інвалідності, яка має на це усі підстави.

Посадові особи органів місцевого самоврядування вимагали винагороду за безперешкодне отримання дозвільної документації чи то на встановлення об’єкта торгівлі на певній точці, чи то на права керування спецтехнікою.

Усім причетним до корупційних схем особам слідчі оголосили про підозру.

 

 

Наразі вирішується питання про обрання запобіжних заходів підозрюваним. Максимальне покарання, яке може загрожувати за інкримінованими статтями, до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Нагадаємо, в Одеській області затримали працівника ТЦК, який продавав по 1000 доларів повістки терміном дії лише 6 днів.

Раніше правоохоронці затримали екс-начальника одного з районних ТЦК та СП у Черкаській області. Йому повідомили про підозру в наданні неправомірної вигоди посадовій особі, яка займає відповідальне становище.



Теги за темою
поліція розслідування хабар
Джерело матеріала
loader
loader