“Невидимі пожирачі” електроенергії: які 3 прилади краще не залишати в режимі очікування
“Невидимі пожирачі” електроенергії: які 3 прилади краще не залишати в режимі очікування

“Невидимі пожирачі” електроенергії: які 3 прилади краще не залишати в режимі очікування

З початком опалювального сезону та загальним зростанням цін на енергоносії, українці все частіше замислюються над тим, як зменшити свої рахунки за електроенергію.

Як повідомляють британські експерти, які радять звернути увагу на побутові прилади, адже звичка залишати їх у режимі очікування може “тихо красти” ваші гроші, як зазначають фахівці з енергоефективності.

Хоча режим очікування й споживає менше енергії, ніж повністю увімкнений пристрій, багато гаджетів продовжують “тягнути” електрику, навіть коли здаються вимкненими. З часом це виливається у значні суми, які суттєво б’ють по гаманцю.

Тому, фахівці з енергозбереження рекомендують приділити особливу увагу трьом пристроям, які “ніколи не варто залишати в режимі очікування”. Вони наголошують: “Вимикаючи їх повністю, коли вони не використовуються, ви не лише суттєво зменшите свої рахунки за світло, а й зробите свій внесок у збереження довкілля”.

Серед таких “невидимих споживачів” електроенергії першими в списку є супутникові ресивери. Багато хто з нас забуває їх вимикати повністю, вважаючи, що режиму очікування достатньо. Проте, навіть якщо ви вимкнули телевізор, залишений у режимі очікування ресивер продовжує споживати енергію, збільшуючи ваші витрати.

Далі йдуть настільні комп’ютери та ноутбуки. Залишаючи їх у режимі очікування для швидкого доступу до роботи, ви також збільшуєте споживання електроенергії. Хоча це може здаватися незначним, з часом це виливається у додаткові витрати.

Експерти кажуть, що повне вимкнення комп’ютера, коли він не використовується, може значно заощадити ваші кошти.

Не слід забувати і про ігрові консолі. Ці сучасні пристрої також мають енергозберігаючі режими, але їх часто залишають у режимі очікування, що призводить до зайвих витрат. Експерти рекомендують оновлювати програмне забезпечення консолей, щоб підвищити їх енергоефективність.

Джерело матеріала
loader