Як передає власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку, про це заявив постпред Китаю при ООН Фу Цун.
«Ми рішуче виступаємо проти цього необґрунтованого підвищення і вважаємо, що це порушує правила Світової організації торгівлі. Ось чому Китай подає скаргу в СОТ. І ми, можливо, будемо змушені вжити контрзаходи». , - сказав він на зустрічі з журналістами з нагоди початку головуванням Китаю в Радбезі в лютому.
На думку китайського дипломата, у торговій війні немає переможців, а підвищення тарифів невигідне самим США.
Він висловив сподівання, що Штати «все ж таки розглянуть власні проблеми і знайдуть рішення, яке буде вигідним як для них самих, так і для всього світу».
Фу Цун додав, що приводом для підвищення тарифів став експорт китайського фентанілу. «Це дуже необґрунтовано, оскільки Китай є однією з країн, яка має найсуворіші правила регулювання щодо фентанілу», - заявив він, закликавши враховувати попит на цю речовину у США, «а не перекладати провину на інших».
Дипломат згадав також про обмеження та критику у США стосовно китайських компаній, таких як Huawei, TikTok, платформа ШІ DeepSeek. У зв’язку з цим він закликав відмовитися від «імпульсивних реакцій».
Крім того, Фу Цун підкреслив важливість взаємодії двох «найпотужніших держав у світі», зокрема в ООН.
«Є чимало речей, над якими Китайі США можуть працювати спільно, і я справді сподіваюся, що, попри всю риторику, яку ми чули від американських політиків, ми зможемо зайняти конструктивну і, підкреслю, професійну позицію в нашій роботі тут в ООН… Так багато поставлено на карту», - зауважив постпред.
За його словами, якщо Китай і США зможуть працювати спільно, то будуть здатні «розвʼязати багато проблем і зробити світ кращим для життя».
Анонсуючи засідання Радбезу ООН в цьому місяці, Фу Цун, повідомив, що 18 лютого під головуванням міністра закордонних справ Китаю Вана Ї відбудуться відкриті дебати високого рівня щодо багатосторонності та глобального управління.
Радбез також зосередить свою увагу на Близькому Сході, зокрема на припиненні вогню в Газі та нестабільній ситуації на Західному березі. Очікуються засідання, присвячені місіям ООН у Південному Судані, Лівії, Центральноафриканській Республіці та Судані, а також ситуації на сході ДР Конго. Крім того, Радбез обговорить піврічну доповідь про загрози з боку ІДІЛ та санкції проти Північної Кореї.
Як повідомляв Укрінформ, постпред Китаю анонсував засідання Ради Безпеки ООН 24 лютого у зв’язку з третьою річницею повномасштабної російської війни проти України.