Питання спадкування після смерті родича завжди є на першому місці.
Адвокатка юридичної компанії Winner Світлана Круторогова. розповіла, хто першочергово має право на спадок.
Хто має право на спадщину без заповіту
Основними спадкоємцями першої черги є діти та подружня половинка померлого. Якщо заповіт не складено, ці особи отримають спадщину рівними частинами. У разі їх відсутності право на спадок переходить до спадкоємців другої лінії (батьки, брати, сестри), третьої (тітки, дядьки) та четвертої (цивільна дружина). Спадкоємці, які проживали з померлим і були зареєстровані за цією адресою, не зобов'язані подавати заяву на спадщину.
Що означає заповіт
Якщо особа залишила заповіт, право на спадщину отримують ті, кого вона вказала в документі.
Хто першочергово претендує на спадщину
За законом, перше право на спадок мають чоловік чи дружина, а також діти померлого. Якщо заповіт відсутній, частки розподіляються рівно: дружина отримує одну третину, а дві третини діляться між дітьми. Діти мають право на спадщину незалежно від шлюбу.
Як жінка може успадкувати майно після смерті чоловіка
Якщо чоловік помер і не залишив дітей та батьків, дружина може успадкувати його майно. Проте, якщо в нього були борги, вони можуть перейти до дружини.
Якщо подружжя не проживало разом, дружина повинна подати заяву про вступ у спадщину протягом шести місяців після смерті чоловіка. Якщо вони жили разом, вона може отримати спадщину автоматично.
У разі наявності боргу кредитори можуть звернутися до дружини або нотаріуса протягом шести місяців. Якщо жінка вступає до спадщини, вона відповідає за борг лише в межах вартості успадкованого майна.
Відмова від спадщини
Якщо жінка не хоче виплачувати борг, вона може відмовитися від спадщини, що звільнитися відповідальності.
Останні новини України: