Майкл Сейлор, співзасновник та виконавчий голова компанії MicroStrategy, з’явився на обкладинці журналу Forbes та з написом “Біткоїн-алхімік”. Таким чином виданням підкреслило його значний вплив на впровадження біткоїна в корпоративний сектор та його популяризацію криптовалюти як стратегічного активу.
Бізнесмен став співзасновником MicroStrategy у 1989 році як фірми з розробки програмного забезпечення, яка спочатку займалася видобутком даних і бізнес-аналітикою. У 2000 році компанія зіткнулася з проблемами через розслідування Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC). Компанії довелося заплатити величезний штраф у рамках врегулювання питань щодо її бухгалтерської практики. Це призвело до фінансового удару. Крім того, у 2000-х лопнула бульбашка доткомів. З березня того року по жовтень 2002 року NASDAQ втратив майже 80% капіталізації. Акції багатьох компаній занулитися, а з ними й рахунки звичайних інвесторів. Це завдало сильного удару й по MicroStrategy. Протягом 20 років компанія Сейлора залишалася в застої, поки він не вирішив зробити смілий крок.
У 2020 році Сейлор прийняв рішення інвестувати значну частину коштів MicroStrategy в біткоїн, що стало поворотним моментом для компанії. Це не лише підвищило ринкову капіталізацію MicroStrategy, але й сприяло зростанню особистого статку Сейлора. За даними Forbes, його чистий капітал становить $8,8 млрд станом на 30 січня 2025 року.
Стратегія Сейлора щодо інтеграції біткоїна в баланс компанії надихнула інші корпорації розглянути криптовалюту як частину своїх фінансових портфелів та стратегічних рішень. Також за 59-річним Сейлором закріпилась репутація одного з головних прихильників біткоїна.
Що станеться з MicroStrategy, якщо біткоїн впаде?
Зараз MicroStrategy коштує $84 млрд, попри те, що на її балансі всього $48 млрд у біткоїнах. Що станеться, якщо біткоїн впаде, так само як у 2018 або 2022 році? За словами Майкла, у MicroStrategy є час. Біткоїну потрібно впасти більш ніж на 80% і залишатися на такому рівні протягом 2 років, перш ніж у компанії почнуться проблеми.
Криптоспільна та забобони
Як не дивно, але один з забобонів стосується й Майка Сейлора. Точніше, факту появи видатної криптофігури на обкладинці. У соцмережах ширяться нагадування про те, що після виходу номерів журналу у 2018 році та 2022 році з успішними криптобізнесменами на обкладинці, стались найбільш драматичні падіння ринку.
- Спочатку це був засновник найбільшої криптобіржі Binance Чанпен CZ Чжао. Після виходу цього номеру, стався так званий великий криптокрах. У першому кварталі року безпрецедентного зростання у 2017, ціна біткойна впала майже у 2,2 раза (на 65 %) протягом місяця, так само впали майже всі інші криптовалюти. До кінця року курс провідних криптовалют знизився в 5,7 разів (на 82,5%) порівняно з їхнім піком.
- Потім був крах криптобіржі FTX у 2022 році через масштабне шахрайство, скоєне Семом Бенкманом-Фрідом і його партнеркою Керолайн Еллісон. Це привело до ефекту доміно і тривалої криптозими.
- Тепер настала черга успіху Майкла Сейлора. Після виходу публікації крипторинок дійсно стрімголов полетів донизу. Біткоїн впав нижче психологічної позначки у $100 тис., більшість альткоїнів втрачають вартість, загальна сума ліквідації склала понад $2 млрд. Однак CEO Bybit Бен Чжоу каже, що реальна цифра становить щонайменше близько $8-10 млрд.
Нагадаємо, що американська MicroStrategy, заснована Сейлором, очолює список публічних компаній, що володіють біткоїном. Станом на 2 лютого, на її рахунках було 471 107 біткоїнів, придбаних на загальну суму близько $30,4 млрд.