Зеленський: Спроби домовлятися з РФ призвели до затримок постачань далекобійної зброї та Patriot
Зеленський: Спроби домовлятися з РФ призвели до затримок постачань далекобійної зброї та Patriot

Зеленський: Спроби домовлятися з РФ призвели до затримок постачань далекобійної зброї та Patriot

Спроби західних партнерів на рівні спецслужб домовлятися з Росією були упродовж усієї війни, і це спричинило затримки постачань далекобійної зброї та систем Patriot.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Associated Press, передає Укрінформ.

«Я пам’ятаю, як партнери говорили про необхідність не робити певні кроки, які призведуть до ескалації. Наприклад, я дуже довго «вибивав» можливість діяти далекобійно, а мені цього не давали, тому що казали, що це перехід «червоних ліній». Що це таке? Мовляв, якщо Україна буде завдавати ударів вглиб РФ по військових цілях, Росія може завдати якогось удару у відповідь. Вони погрожували ядерними та іншими меседжами. Це свідчить про те, що вони (західні та російські розвідки - ред.) між собою розмовляли. Тому що не можуть просто так США чи хтось з Європи сказати: якщо ви будете бити вглиб по військових цілях Росії, РФ може завдати ядерного удару. Звідки вони це взяли? Воно їм приснилося? Ні. Вони розмовляють», - підкреслив Зеленський.

За його словами, така обережність партнерів призвела до затримок в ухваленні важливих рішень й до пауз у постачанні зброї.

«Тому іноді є затримка у прийнятті рішень, що призводило потім до наших втрат територій, до нашої слабкості, до пауз у постачанні зброї. Так було з Air Defence, так було з Patriot. Я дуже довго працював над тим, щоб перші системи потрапили до нас. Навіть передачу систем із Німеччини мали погодити США. Тобто питання було точно не грошей, а політичного акцептування, політичної волі», - наголосив Президент.

Він нагадав, що коли Україна мала ініціативу на полі бою, відбила ворога, у людей була велика віра і висока мотивованість, партнери не надали необхідного обсягу зброї.

«Я не звинувачую партнерів. У нас є свої проблеми, але це про те, що хтось постійно веде розмови. А розмови - це компроміси, а компроміси - це торгівля. І ця дипломатична торгівля, яка відбувається за лаштунками призводить до прагнення трішки зменшити градус війни», – зауважив Зеленський.

Як приклад він навів прохання західних партнерів не відповідати ударами по російській енергетиці після ракетних атак на українську енергомережу.

«Нам казали: не робіть цього. Чому? Бо зараз можна знайти якісь моменти, трішечки тихіше, може, ми зможемо якось домовлятися у майбутньому… Це свідчить про те, що завжди всі про щось говорять. Але на мою думку, усе, що відбувалося за спиною України, не призвело до бажаного результату», - підсумував Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, раніше під час зустрічі з делегацією конгресменів США Зеленський заявив, що кожне вчасне, швидке постачання військових пакетів для України має позитивний влив на фронті, а кожна затримка призводить до негативних наслідків.

Теги за темою
війна Володимир Зеленський
Джерело матеріала
loader