Завчасні закупівлі ТМЦ дозволяють уникнути ризику перевитрат
Завчасні закупівлі ТМЦ дозволяють уникнути ризику перевитрат

Завчасні закупівлі ТМЦ дозволяють уникнути ризику перевитрат

Група компаній «Агро-Регіон» дотримується принципу «розумних закупівель» основних товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ).

Про це розповів директор із закупівель компанії Дмитро Тарасюк, говориться у повідомленні агрогрупи

«Цього року, наприклад, ми законтрактували більшість добрив у червні — на «дні ціни». Це дозволило нам обійти дефіцит фосфорних добрив, який виник у липні – серпні. І уникнути додаткових витрат, оскільки до січня ціни на азотні добрива зросли на 25%. Ми також розділили закупівлю азотних добрив на дві частини, щоб уникнути фінансового навантаження і розподілити ризики» — зазначив він. 

Дмитро Тарасюк уточнив, що важливо співпрацювати з надійними партнерами, які підтверджують свою якість прозорістю та вчасністю виконання контрактів. Ціна — це лише частина рівняння, адже затримка постачань або низька якість може завдати більше шкоди, ніж економія.

Насіння «Агро-Регіон» закуповує заздалегідь. Ще в листопаді законтрактували 90% потреби, скориставшись максимальними знижками за раннє контрактування, додав директор із закупівель. 

«Засоби захисту рослин (ЗЗР) також закуповуємо якомога раніше, особливо препарати для протруєння насіння, ґрунтові гербіциди та регулятори росту. Крім того, ми створюємо «аварійний» запас гербіцидів та інсектицидів для можливих форс-мажорів, таких як непередбачувана поява шкідників. Це дозволяє нам бути гнучкими у виробничих процесах», — пояснив він.

І додав, що компанія після початку війни збільшила можливості власного зберігання. І зараз має близько 20% потреби пального на весняну посівну, оскільки основні закупівлі відклала через високі ціни. 

«Якщо закупівлі здійснюються завчасно, як у нас, дефіциту зазвичай немає. Однак на ринку інколи виникає підвищений попит на певні гібриди насіння або специфічні добрива. Завдяки нашій стратегії контрактування в листопаді – грудні ми уникаємо цих ризиків. Добрива завжди займають найбільшу частку витрат, цього року вони приблизно вдвічі дорожчі за насіння, пальне або ЗЗР (окремо). Проте завдяки ранній закупівлі ми змогли суттєво заощадити на добривах», — підсумував фахівець.

Джерело матеріала
loader
loader