Тайвань заборонив DeepSeek для державного сектора через проблеми безпеки
Тайвань заборонив DeepSeek для державного сектора через проблеми безпеки

Тайвань заборонив DeepSeek для державного сектора через проблеми безпеки

Тайвань заборонив державним відомствам використовувати штучний інтелект китайського стартапу DeepSeek, посилаючись на загрозу інформаційній безпеці.

Міністерство цифрових технологій Тайваню заявило, що державним відомствам заборонено використовувати штучний інтелект (ШІ) китайського стартапу DeepSeek через ризики інформаційної безпеки.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що демократичний Тайвань давно насторожено ставиться до китайських технологій через територіальні претензії Пекіна та його політичний і військовий тиск на уряд у Тайбеї.

У заяві Міністерства цифрових технологій зазначено, що DeepSeek є китайським продуктом, що становить загрозу інформаційній безпеці. Його робота пов’язана з передачею даних за кордон, що створює ризики витоку інформації. Використання DeepSeek ставить під загрозу національну безпеку Тайваню.

Міністерство заявило, що продовжить стежити за розвитком технологій і коригуватиме політику кібербезпеки відповідно до нових викликів.

Південна Корея вже розпочала перевірку щодо управління персональними даними користувачів у DeepSeek.

Увагу до цього питання також приділяють регулятори Франції, Італії та Ірландії.

Попри критику, безкоштовний ШІ-асистент DeepSeek вже обігнав ChatGPT за кількістю завантажень у магазині додатків Apple.

У понеділок на тлі зростання DeepSeek глобальні інвестори масово розпродавали американські технокомпанії. Це призвело до рекордної разової втрати в $593 мільярди у вартості акцій компанії Nvidia – найбільшого виробника чіпів, що працює з ШІ.

Нагадаємо, у Пентагоні та Конгресі США почали блокувати китайський ШІ-асистент DeepSeek. 

Фото: Reuters.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Китай безпека
Джерело матеріала
loader