Рютте закликав посилити допомогу Україні та збільшити власне виробництво зброї
Рютте закликав посилити допомогу Україні та збільшити власне виробництво зброї

Рютте закликав посилити допомогу Україні та збільшити власне виробництво зброї

Партнери мають допомогти Україні досягти такого миру, щоб у Путіна навіть не з'являлася ідея знову атакувати її, та водночас посилювати власну обороноздатність.

Про це в інтерв’ю німецькій газеті Bild am Sonntag заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, передає Укрінформ.

За його словами, росіяни платять за мінімальні просування на фронті життям або здоров’ям 1000-1500 людей щодня.

«Наша робота полягає в тому, щоб вони (росіяни) ніколи не досягали своїх цілей. Тому ні: Україна не програє. І ми повинні підтримати її зайняти позицію сили», - наголосив Рютте.

Говорячи про перспективи мирної угоди, він закликав не бути наївними щодо Путіна.

«Ми маємо зробити так, щоб він (Путін) ніколи, ніколи більше не завоював навіть одного квадратного кілометра України», - переконаний генсек Альянсу.

За його словами, після досягнення миру в Путіна не має навіть виникнути думки про те, щоб атакувати територію НАТО, бо це матиме для нього руйнівні наслідки.

Глава НАТО назвав перший крок, який треба зробити, перш ніж змусити Путіна сісти за стіл переговорів: партнери Києва мають забезпечити, щоб Україна перебувала у найкращому можливому становищі; вони також мають продовжувати підтримувати її зброєю та навчати солдатів.

Загалом очільник Альянсу переконаний, що Європа має витрачати більше грошей на озброєння та виробляти його більше. Треба прийняти «правильні рішення», причому терміново, цього року, наголосив він.

Рютте поінформував, що із 2014 року європейські союзники та Канада витратили на оборону понад $640 мільярдів; понад дві третини країн-партнерів по НАТО зараз витрачають більше 2% на озброєння. Але потрібно інвестувати ще більше, і союзники найближчими місяцями вирішать, як саме це буде вимірюватися, наголосив він. Рютте запевнив, що «це буде набагато, набагато, набагато більше за 2%» і нагадав, що економіка країн блоку у 20 разів більша за російську.

«Нам потрібні додаткові виробничі лінії, додаткові зміни, більше боєприпасів, більше танків Leopard 2, більше винищувачів F-35 і більше зброї на всій території НАТО - від Америки до Туреччини. Більше грошей, більше промислового виробництва; тоді ми зможемо його (Путіна) відлякати. Тоді він ніколи не посміє напасти на нас», - підсумував Рютте.

Як повідомлялось, президент США Дональд Трамп вимагав від європейських членів НАТО збільшити витрати на оборону ще під час своєї першої каденції. Зараз він назвав ціль у 5% від ВВП. Натомість деякі країни тільки-но досягли 2%.

Теги за темою
Україна США Євросоюз НАТО Зброя
Джерело матеріала
loader