В Україні пенсійні виплати можуть обкладатися податком, але це стосується далеко не всіх.
Якщо пенсія не перевищує 24 000 грн на місяць (тобто три мінімальні зарплати), податок не стягується. Проте, якщо до пенсії додається додатковий дохід — наприклад, зарплата, здача нерухомості в оренду чи дивіденди, тоді застосовується ставка 15% або 20% залежно від загального доходу, пишуть Факти.
Чи доведеться пенсіонерам платити більше після пенсійної реформи?
Міністерство соціальної політики запроваджує пенсійну реформу, що передбачає обов’язкові накопичувальні відрахування в розмірі 9% від зарплати. Втім, ці внески не збільшують податкове навантаження на громадян, адже вони будуть виокремлені з уже наявних платежів ЄСВ та ПДФО.
Основна мета реформи — створити більш справедливу систему, яка дозволить майбутнім пенсіонерам отримувати вищі виплати. Також кожен працівник зможе самостійно вносити додаткові платежі, щоб накопичити більшу суму на пенсію.
Отже, більшість українських пенсіонерів не сплачують податок на пенсію, адже їхні виплати значно нижчі за поріг оподаткування. Зміни, що передбачені пенсійною реформою, спрямовані не на збільшення податків, а на створення стабільної пенсійної системи, яка дозволить забезпечити громадянам достойне життя після виходу на заслужений відпочинок.
Раніше ми повідомляли, як працюватиме накопичувальна пенсія в Україні?
Українців лякають новими законами: хто й навіщо позбавляє пенсіонерів 30% виплат - більш детальніше на Знай.ua.