Надпотужний БпЛА з бомбою ФАБ-250: про унікальну українську розробку розповіли військові та експерти
Надпотужний БпЛА з бомбою ФАБ-250: про унікальну українську розробку розповіли військові та експерти

Надпотужний БпЛА з бомбою ФАБ-250: про унікальну українську розробку розповіли військові та експерти

Для атак по стратегічних і військових цілях на території РФ Україна вже використовує свою унікальну розробку — дрони, які несуть бомби ФАБ-250. Командування Сил безпілотних систем підтвердило використання БпЛА дальньої дії, здатного нести 250-кілограмову авіабомбу і долати до 2 тис. км з можливістю повернення, інформує FREEДОМ.

Російські стратегічні об’єкти останнім часом регулярно піддаються атакам, але фактичні наслідки ударів свідчать про зворотне.

“Оператори 14-го Окремого полку безпілотних авіаційних комплексів Сил безпілотних систем понад рік завдають ударів у тилу ворога, долаючи сотні, а подекуди й тисячі кілометрів. Таких місій уже десятки, і далі — буде”, — зазначили в Силах безпілотних систем України.

31-го січня командування Сил безпілотних систем України підтвердило використання БпЛА дальньої дії, здатного нести 250-кілограмову авіабомбу і долати до двох тисяч кілометрів. Дрони також можуть повертатися на базу, що робить їх однією з найбільш ефективних розробок українських інженерів, заявляють аналітики.

“Якщо українські військові зможуть налагодити безпечне повернення дронів після виконання місії, ці апарати стануть багаторазовою зброєю. Це дасть змогу використовувати їх для атаки кількох цілей, що значно підвищить ефективність ударів по російській нафтовій інфраструктурі”, — зазначив аналітик Девід Акс у публікації видання Forbes.

Використання дронів, які несуть бомби ФАБ-250 та інших БпЛА дальньої дії власного виробництва, на думку експертів, дасть змогу Україні впливати на дії противника на полі бою.

“Це посилення стратегічного впливу на ворога і на його військову інфраструктуру, з одного боку. З іншого — це створення так званої подушки безпеки. Тому що незалежно від того, в якому вигляді і коли закінчаться бойові дії, Україні необхідно буде мати досить великий арсенал далекобійної зброї, щоб запобігти будь-яким спробам ворога продовжити або відновити бойові дії”, — вважає авіаційний експерт, член громадської ради при Державіаслужбі Богдан Долінце.

Характер війни зараз уже диктує зміну на дрони на оптоволокні. Воно робить дрон невразливим для засобів радіоелектронної боротьби та непомітним для дрон-детекторів. Такі безпілотники вже активно використовують українські військові, відзначаючи низку їхніх переваг.

“Це відсутність для нас такої проблеми, як радіогоризонти, радіоперешкоди, складні ландшафти місцевості. Волокно розмотується, воно прекрасно лягає по лісу, по воді, по будь-яких нерівностях. І ми маємо чітке управління до самого крайнього моменту — до цілі”, — зазначила представниця академії Dronarium з позивним “Руда”.

Українські фахівці не лише створили дрон, який керується через оптоволоконний кабель, але й винайшли засоби для перехоплення подібних БпЛА противника.

Із закупівлею безпілотників Україні продовжують допомагати союзники. Так, у понеділок, 3 лютого, у Посольстві України в Латвії посадовці оголосять про відправлення ЗСУ партії зі 100 дронів, закуплених у межах громадської ініціативи.

Джерело матеріала
loader